Media: Kolejne zmiany w sztabie medycznym FC Barcelony

Julia Cicha

27 listopada 2021, 14:00

Sport, AS

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Zamieszania w sztabie medycznym FC Barcelony ciąg dalszy. Media informują, że dochodzi do kolejnych przetasowań kadrowych, a niedawno miało miejsce spięcie między piłkarzami i Xavim a lekarzami.

Sergi Roberto został powołany na mecz z Espanyolem, a następnie już dwa dni później był niedostępny na kluczowe starcie z Benficą. Wywołało to złość wychowanka oraz trenera, który nie ukrywał chęci przeprowadzenia zmian w sztabie medycznym. Zawodnik nie był w stu procentach gotowy do gry, ale otrzymał zielone światło i został powołany na derby. Z ostrożności Xavi nie wpuścił go jednak na boisko. Już 48 godzin później u Katalończyka znów pojawiły się dolegliwości, co wywołało konieczność przeprowadzenia nowych badań. Nie był to nawrót kontuzji, a raczej błąd w początkowej ocenie – Sergi nie był po prostu gotowy, żeby wrócić. Spotkało się to z rozczarowaniem ze strony gracza i szkoleniowca.

W tym kontekście AS donosi o kolejnej zmianie w sztabie medycznym. Dotychczasowy jego szef Ramon Canal może opuścić klub. Na razie jednak utrzymuje posadę ze względu na przyjaźń z Joanem Laportą, choć jego kompetencje zostały znacznie ograniczone. Jego dwaj zaufani ludzie Lluis Til i Juanjo Brau zostali już zwolnieni. Canal nie podejmuje już decyzji dotyczących pierwszego zespołu i Barçy B, a te kompetencje przeszły na dotychczasowego lekarza rezerw Xaviego Valle. Wszystko wskazuje jednak na to, że niedługo do Barcelony wróci Ricard Pruna, którego bardzo chwalił Xavi na konferencji prasowej.

Ramon Canal był w przeszłości szanowanym i uznanym lekarzem, jednak seria błędnych decyzji oraz odejście niektórych profesjonalistów w minionych latach sprawiły, że i on przestał być ceniony. W klubie notorycznie zdarzały się błędne oceny lub nawroty kontuzji, które nasiliły się jeszcze bardziej w ciągu minionego roku. Warto przypomnieć, że w ostatnich tygodniach zwolniono też trzech lekarzy przygotowania fizycznego, dwóch fizjoterapeutów i dwóch analityków.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To niezły Kanał :D

gdyby ten cały canal był dobry to by nie było tyle błędów, ciągnął swoja reputacje na innych profesjonalistach, którzy odeszli

dobrze bobrze robić porządki !! w okienku transferowym z kadrą trzeba też tak zrobić :)

Było to wiadome już dawno, jak piłkarze zaczęli leczyć sie u prywatnych lekarzy lub poza Barceloną

Pisałem o słabym sztabie medycznym już rok temu, wysmiano mnie, a tu jednak racja po mojej stronie. Problemem Barcy nie są pieniądze, tylko kontuzje. Na dwóch inwalidów wydaliśmy prawie 300 mln. Kupiliśmy Aguero z wadą serca.... Pół składu się leczy. A to kosztuje...

"Ramon Canal może opuścić klub. Na razie jednak utrzymuje posadę ze względu na przyjaźń z Joanem Laportą" - kolesiostwo w Barcelonie kwitnie wszędzie. Brawo Laporta, właśnie między innymi przez takie sytuacje ludzie mają uzasadnione obawy, co do aktualnie urzędującego prezydenta.

Bardzo dobrze zaraz po kadrze to tam trzeba zrobić największe przetasowanie.