Oficjalnie: Referendum ws. finansowania Espai Barça odbędzie się 19 grudnia

Julia Cicha

26 listopada 2021, 19:00

FCBarcelona.es

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Zarząd FC Barcelony postanowił dziś, że referendum ws. finansowania Espai Barça odbędzie się w niedzielę 19 grudnia w formie zdalnej. Na razie zarząd otrzymał pozwolenie od socios compromisarios na negocjacje ws. kredytu wynoszącego maksymalnie 1,5 mld euro. W grudniu wszyscy socios będą mogli zatwierdzić lub odrzucić konkretny projekt finansowania, a ich decyzja będzie wiążąca.

Po raz pierwszy w historii klubu dojdzie do głosowania zdalnego. Zostało ono zaplanowane w godzinach 9-21 i zostanie przeprowadzone za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej FC Barcelony. Klub zagwarantuje socios, którzy mają problemy z posługiwaniem się nowoczesnymi technologiami lub nie dysponują odpowiednimi urządzeniami, przestrzeń na Camp Nou, w której będzie możliwość wzięcia udziału w zdalnym głosowaniu oraz konsultacja w punkcie informacyjnym.

W celu wzięcia udziału w referendum trzeba być pełnoletnim, być socio od przynajmniej roku, znajdować się w aktualnym spisie wyborczym oraz nie być ubezwłasnowolnionym i nie mieć zawieszonego statusu socio. Te kryteria spełnia 110 159 osób. Od 3 do 7 grudnia możliwe będzie skonsultowanie spisu wyborczego na stronie internetowej lub w klubowych biurach. Już od jutra przy Camp Nou będzie można się zapoznać ze szczegółami finansowania, szczegółami projektu i samego głosowania. Oprócz tego Barça będzie wysyłała socios regularne komunikaty z informacjami. Uruchomiono też specjalny kanał kontaktu mailowego, za pomocą którego można zadawać wszelkie pytania dotyczące projektu.

Pytanie w referendum będzie następujące: „Czy zatwierdza Pan/Pani decyzję zgromadzenia socios compromisarios, które upoważniło zarząd do podjęcia działań koniecznych w celu uzyskania finansowania projektu Espai Barca, na kwotę nieprzekraczającą 1,5 mld euro?”.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Oby to upadło... Przy takich długach to proszenie się o całkowity upadek i zniknięcie klubu!