Emre Demir, który trafi latem do Barcelony, niemal nie gra w Turcji

Julia Cicha

26 listopada 2021, 17:15

Mundo Deportivo

10 komentarzy

Fot. Getty Images

23 września FC Barcelona ogłosiła transfer Emre Demira, który dołączy do klubu od kolejnego sezonu. Turkowi nie wiedzie się jednak najlepiej w obecnym zespole.

17-latek jest uważany za jeden z największych tureckich talentów i powinien dołączyć do Barçy B latem. Z katalońskim klubem związał się do 2027 roku. W obecnym sezonie spędził jednak na boisku tylko 77 minut w dwóch meczach: 3 minuty z Trabzonsporem i 74 z Artvinem Hopapsporem. W pozostałych 17 spotkaniach zasiadł na ławce rezerwowych.

Emre Demir ma klauzulę odejścia wynoszącą 400 mln euro. W przeszłości pobił wiele rekordów w tureckiej piłce: w wieku 15 lat został najmłodszym debiutantem i strzelcem gola w lidze, a także bywał powoływany do reprezentacji. Jest lewonożny, ma dobrą technikę i prowadzenie piłki. W 2017 roku był na testach La Masii i zrobił spore wrażenie, co parę lat później zaowocowało transferem. Tureckie źródła wyjaśniają jednak Mundo Deportivo, że Demir nie gra obecnie na poziomie pozwalającym na występy w podstawowym składzie. W trakcie presezonu doznał kontuzji, która spowolniła jego rozwój i sprawiła, że w hierarchii wyprzedzili go inni piłkarze. Barça uważnie śledzi jednak jego sytuację i poczynania.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Cholera, no w końcu mamy dwóch Demirów, może któryś odapali.

@Pawel13sz jednego to najpoerw trzeba wykupić

@Pawel13sz no szanse x2 :-D
« Powrót do wszystkich komentarzy