Mundo Deportivo: Ronald Araujo ma oferty z Premier League [Aktualizacja 15:47]

Dariusz Maruszczak

25 listopada 2021, 09:20

Mundo Deportivo, Sport

67 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Araujo wzbudza w Barcelonie niemal wyłącznie pozytywne emocje, ale klub musi być ostrożny ws. przyszłości Urugwajczyka, ponieważ jego kontrakt obowiązuje jeszcze tylko półtora roku, a angielskie zespoły są już zainteresowane pozyskaniem obrońcy.

Dobre występy Araujo w barwach Blaugrany sprawiły, że wiele drużyn śledzi sytuację 22-latka. Jak donosi Mundo Deportivo, agenci zawodnika otrzymali już nawet bardzo interesujące oferty, głównie z Anglii. Dziennik nie wymienia konkretnych ekip, ale wskazuje, że Chelsea może stracić aż trzech defensorów (Azpilicuetę, Rudigera i Christiansena), którym kończą się kontrakty, a obrońca Barcelony idealnie pasowałby do Premier League. Dlatego też Barça myśli już o przedłużeniu współpracy z Urugwajczykiem.

W tym kontekście Sport informuje, że Barcelona przygotowuje ofertę dla Araujo, która będzie oznaczała wzrost wynagrodzenia zawodnika. Klub ma w ciągu 2-3 tygodni zaprosić agenta Urugwajczyka Flavio Perchmana, aby zaprezentować mu propozycję. Katalońskie dzienniki tłumaczą, że dla Barcelony Araujo jest kluczowym elementem projektu na przyszłość, a piłkarz jest zadowolony ze swojej roli w zespole i jego priorytetem jest Duma Katalonii. Ponadto stoper niedawno został ojcem, co nie sprzyja zmianie otoczenia. Barça musi jednak już inicjować całą operację, ponieważ kontrakt 22-latka obowiązuje tylko do 30 czerwca 2023 roku.

Araujo w spotkaniu z Benficą potwierdził swoje znaczenie dla Barcelony. Urugwajczyk zaliczył dziewięć odbiorów i siedem razy wybijał piłkę rywalom. Był prawdziwym utrapieniem dla zawodników Benfiki, z którymi wygrał większość pojedynków. Strzelił nawet gola, ostatecznie nie uznanego z powodu minimalnego spalonego. Jego problemem pozostają powtarzające się problemy mięśniowe, ale gdy pojawia się na boisku, nie zawodzi. Klub widzi w nim następcę Gerarda Piqué, a ze względu na waleczność i podejście mentalne niektórzy porównują go do Carlesa Puyola.

Aktualizacja

15:47 Jak podaje ESPN, podpisanie kontraktu z Araujo nie będzie tak proste, ponieważ po pierwszych rozmowach Barcelona uważa, że wymagania finansowe Urugwajczyka są wyższe niż się spodziewano. Ponadto Barça odczuwa presję ze strony klubów z Premier League, a wie, że nie może z nimi konkurować na poziomie finansowym. Sytuację obrońcy śledzą Liverpool i Manchester United.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Piłkarsko ten zawodnik nie ma słabych stron. Siła, szybkość, zwrotność, atletyzm, gra w powietrzu, ciąg na bramkę, krycie, odbiór, cechy przywódcze. Jeśli kogoś tu trzeba za wszelką cenę zatrzymać, to jego...

@Tatazolwinia Taka szybsza wersja ramosa

@jutroIV ja bym dodał, że czyściej grająca i mu prądu nie odcina.

@masik86 zgadza się

@Tatazolwinia poczekał bym na porównywalne tego młokosa z ramosem chłopak zagrał zaledwie kilka meczy a tu takie porównania . Do tego jeszcze 3 mecze zagra i miesiąc wolnego . Może kiedyś będzie dobry ale na razie to szału nie ma bo połowę sezonu w szpitalu

@kamapl85 On już jest dobry. I to mało powiedziane.
« Powrót do wszystkich komentarzy