Katalońskie media: Barcelona spróbuje pozyskać w zimie napastnika Arthura Cabrala

Dariusz Maruszczak

25 listopada 2021, 10:50

Mundo Deportivo, Sport

87 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Katalońskie dzienniki Mundo Deportivo i Sport piszą dziś na temat ewentualnego transferu do Barcelony napastnika Arthura Cabrala
  • Zawodnik szwajcarskiego Basel wyróżnia się zabójczą skutecznością w tym sezonie
  • Barça chce, żeby 23-latek trafił na Camp Nou na zasadzie wypożyczenia z klauzulą obowiązkowego wykupienia po sezonie

Od dłuższego czasu mówi się, że Barcelona spróbuje w zimie wzmocnić swój atak, a już kilka dni temu wskazywano w tym kontekście na Arthura Cabrala. Sport podaje wręcz, że piłkarz Basel jest w tej chwili głównym celem klubu. Brazylijczyka miał polecić szef skautingu Blaugrany na Brazylię Deco. Przede wszystkim transfer Cabrala uznaje się za wykonalny, co w obecnej sytuacji finansowej klubu nie musiało być tak oczywiste. Zdaniem Sportu negocjacje już zostały otwarte, a Basel może być skłonne sprzedać zawodnika, którego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. Dziennik uważa, że Szwajcarzy zgodziliby się na transfer Cabrala za 15-20 milionów euro, a Mundo Deportivo podaje niższą cenę: 8-10 milionów euro, ale dodaje, że w grę wchodzi wypożyczenie 23-latka z klauzulą dotyczącą obowiązkowego wykupu. Ostatnie słowo ma jednak należeć do Xaviego. Napastnikiem jest zainteresowane Leeds, a już latem próbowała go sprowadzić Hertha Berlin.

Cabral zalicza fantastyczny sezon w Bazylei. W 24 spotkaniach strzelił 23 gole i zaliczył 8 asyst - dorobek godny uwagi nawet przy wzięciu pod uwagę, że rywale nie byli najwyższych lotów. Cabral robi stopniowe postępy po przybyciu do Szwajcarii z Palmeiras za 6 milionów euro. W swoim pierwszym sezonie strzelił 18 goli i zaliczył 6 asyst w 39 występach, a w drugim zdobył 20 bramek i zanotował 3 podania przy trafieniach kolegów w 36 spotkaniach. Obecna kampania jest dla 23-latka przełomowa. Rozwój Cabrala dostrzegł już selekcjoner Brazylii Tite, który w październiku powołał go do reprezentacji. Przybycie do Barcelony mogłoby pomóc napastnikowi w wyjeździe na mistrzostwa świata do Kataru i zapewnić mu dalszy rozwój.

Cabral jest typowym zabójcą w polu karnym, a właśnie tego typu zawodnika potrzebuje Barcelona. Brazylijczyk potrafi wykańczać akcje obiema nogami, a także głową, wykorzystując niezłe warunki fizyczne (186 cm wzrostu). Cabral umiejętnie ustawia się w szesnastce, nawet na małej przestrzeni, i jest dobry technicznie. Nie ogranicza się jednak tylko do gry w polu karnym, gdyż robi postępy w zakresie wymieniania piłki z partnerami po jego opuszczeniu, a nawet grozi uderzeniem z dystansu. Nie jest zawodnikiem spektakularnym w swoich poczynaniach, ale Blaugranie brakuje kogoś do zamykania akcji, a w tej roli Cabral może doskonale dopasować się do potrzeb drużyny. Ponadto w zespole Xaviego cenna może być jego praca w pressingu.

Do zalet Cabrala można dodać dostosowanie się do trudnej sytuacji finansowej Barcelony. Zdaniem Sportu 23-latek nie miałby zbyt dużych wymagań, a według Mundo Deportivo jego pensja byłaby na najniższym poziomie płacowym w zespole. Cabral mógłby od razu stać się istotnym zawodnikiem, ale i miałby pewne pole do rozwoju ze względu na wiek. Istnieją jednak również obawy, czy Brazylijczyk przełoży skuteczność z ligi szwajcarskiej i Ligi Europy na poziom Barcelony. Ponadto nie wiadomo, jak przeznaczenie pieniędzy na Cabrala wpłynie na możliwość pozyskania innego, być może gwarantującego lepszy poziom napastnika.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tylko Halland, jednego Braithwaita i Depaya juz mamy :-D
A tak poważnie to bardziej powinnismy pomyslec o jakiś produktywnych skrzydłowych bo z Dembele i Fatim nie wiadomo. A jesli Fati nie bedzie łapał kontuzji to wtedy powinien być probowany na 9, bo grywał juz tam kiedy byl młodszy, a uderzać potrafi na bramkę jak nikt inny u nas w składzie.

@Ronalwanderinho Następny. Co to za moda na przekręcanie nazwiska norwega na tej stronie?

@waletpl może jest tu poprostu wiecej dysleksykòw niż ja, a może po trzosze my wszyscy mamy wyrąbane sprawdzanie pisowni skoro i tak wiadomo o kogo chodzi, czego twoja irytacja dowodzi...
Pozdro dla ludzi bez kija w zadku!!!

@Ronalwanderinho Dysleksja, choroba XXI wieku, wymyślona dla ludzi, którzy jak sam zresztą przyznałeś, mają po prostu "wyrąbane na sprawdzanie pisowni"
Dramat... abstrahując już od tego, że nikt nie przyczepił się do Ciebie o błędy ortograficzne czy interpunkcyjne, a o błędne zapisane nazwiska. Gdybyś nazywał się załóżmy Piotr, a ja mimo tego nazywałbym Cię Marek, to też mam dysleksje?

@robsoNele nie, wtedy oceniałbym cie za intencję a nie to czy coś pamietasz i czego niby musisz sztywno się trzymać. Jakby niby Haland miał czytać moj wpis :-D
Idz poprostestuj za załamanie praw obywatelskich itp a nie zawracasz sobie i mi dupe szeryfowaniem nad poprawnością nazwisk osób ktorych i tak to nie dotknie.
Pozdro

@Ronalwanderinho Panowie, nie zrozumieliśmy się. Chodzi mi centralnie o to jedno nazwisko z ciągle powtarzanym jednym błędem na tej stronie akurat. Nie o ogólne zasady pisowni. Tak, jakby ktoś to celowo robił, tak jak pisząc na Ronaldo Penaldo, albo na Messiego Lessi.

@waletpl no Lessi to faktycznie dość ciekawe i wieloznaczeniowe określenie mógłbym tu pościć widzę fantazji... Lessi wróć!!! Badź Messi w PSG to taki Lessi... less of the player that has been once before ;-)
Roast!
« Powrót do wszystkich komentarzy