Mundo Deportivo: Pierwsze spotkanie ws. przedłużenia umowy Gaviego

Julia Cicha

24 listopada 2021, 19:30

Mundo Deportivo

22 komentarze

Fot. Getty Images

Mundo Deportivo poinformowało, że dziś doszło do pierwszych kontaktów między FC Barceloną a agentem Gaviego Ivanem de la Peñą. Klub chce podwyższyć pensję wychowanka i przedłużyć z nim kontrakt, bo obecny wygasa w 2023 roku.

Na razie przeprowadzono tylko wstępne rozmowy, ale nie pojawiły się żadne większe problemy. Barça podkreśliła jednak, że przedłużenie współpracy jest jej priorytetem. Do kolejnych spotkań powinno dojść w następnych tygodniach, a na razie nie rozmawiano o konkretnych kwotach. Wiele klubów, w tym Chelsea, interesuje się Gavim, więc Katalończycy muszą się postarać. Na razie zapewnili piłkarza, że w niego wierzą.

Gavi jest na razie skupiony na grze w pierwszym zespole Barcelony. Chce zostać na Camp Nou i nie wykazuje chęci odejścia, ale nie można zapominać, że jego klauzula odejścia wynosi zaledwie 50 mln euro. Hiszpan zachwyca kibiców swoją dojrzałą grą w wieku zaledwie 17 lat. W meczu z Benficą był fałszywym skrzydłowym, wykonał 35 podań, a tylko jedno z nich nie dodarło do adresata. Był też zawodnikiem, który wykonał najwięcej udanych dryblingów (4). Z drugiej strony trzykrotnie faulował rywali i sześć razy odzyskał piłkę. Pokazuje to jego zaangażowanie zarówno w ataku, jak i w obronie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Fundament do odbudowy Barcelony, dawno nie widziałem tak odważnego i mądrego zawodnika w tym wieku, trzeba mądrze nim pokierować. Dobrze ze rudy odszedł bo by go zajechal jak pedriego.
« Powrót do wszystkich komentarzy