Oficjalnie: Pedri z nagrodą Golden Boy 2021!

Julia Cicha

22 listopada 2021, 12:01

Tuttosport

34 komentarze

Fot. Getty Images

Dziennik Tuttosport oficjalnie poinformował, że Pedri González zdobył tegoroczną nagrodę Golden Boy dla najlepszego piłkarza poniżej 21. roku życia. Hiszpan znacznie wyprzedził konkurencję, a na piątym miejscu w zestawieniu znalazł się Gavi.

Z 40 dziennikarzy, którzy wzięli udział w głosowaniu, aż 24 umieściło Pedriego na pierwszym miejscu, dziewięciu na drugim, a trzech na trzecim. Dzięki temu pomocnik zgromadził 318 punktów, o 199 punktów wyprzedzając drugiego w zestawieniu Bellinghama. Nigdy w historii nie zanotowano tak dużej przewagi zwycięzcy. Co ciekawe, na piątym miejscu w plebiscycie znalazł się kolejny reprezentant Barçy, Gavi.

Pedri przesłał krótką wiadomość z podziękowaniami: - Dziękuję Tuttosport za tę nagrodę, która napawa mnie dumą. Dziękuję też wszystkim członkom jury oraz kibicom, którzy zawsze wspierali mnie w tym niesamowitym 2021 roku. Dziękuję także Barcelonie, reprezentacji, rodzinie, przyjaciołom i wszystkim osobom, które były blisko mnie każdego dnia i bez których nie mógłbym zdobyć nagrody Golden Boy.

Pedri rozegrał w minionym sezonie 73 mecze (52 w Barcelonie i 21 w reprezentacji), gromadząc na swoim koncie ponad pięć tysięcy minut. Strzelił cztery gole, zanotował sześć asyst, zdobył Puchar Króla z klubem oraz srebrny medal igrzysk olimpijskich. Dodatkowo awansował z reprezentacją aż do półfinału mistrzostw Europy. W obecnej kampanii przez większość czasu jest jednak kontuzjowany i nie błyszczy już tak jak wcześniej.

W przeszłości kilku przedstawicieli Barcelony zdobywało już nagrodę Golden Boy. Leo Messi dokonał tego w 2005 roku, Cesc Fàbregas w 2006, a Kun Agüero w 2007, choć ostatnia dwójka nie grała wtedy na Camp Nou. Gala wręczenia wyróżnienia odbędzie się 13 grudnia w Turynie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nic tylko pogratulować i cieszyć się, że to nasz chłopak. Vamos Pedri!
« Powrót do wszystkich komentarzy