Sport: Sergi Roberto może zagrać od pierwszej minuty w meczu z Benficą

Mateusz Doniec

21 listopada 2021, 20:45

Sport

43 komentarze

Fot. Getty Images

Kataloński Sport donosi, że Sergi Roberto zajmie miejsce w wyjściowej jedenastce w meczu przeciwko Benfice. Wychowanek Barçy ma zastąpić Oscara Minguezę, który nie spisał się zbyt dobrze w spotkaniu z Espanyolem. Na prawym skrzydle mógłby zagrać wracający po kontuzji Sergiño Dest lub Gavi.

Wg Sportu Sergi Roberto jest jednym z kluczowych zawodników, których Xavi Hernández odzyska przed spotkaniem z Benficą w Lidze Mistrzów. Kataloński szkoleniowiec nie chciał forsować wychowanka Barçy w meczu przeciwko Espanyolowi, aby mieć go do dyspozycji w starciu z Portugalczykami.

W spotkaniu derbowym z Espanyolem Xavi mógł liczyć na Oscara Minguezę przy wyborze prawego obrońcy. Na prawym skrzydle byli natomiast do dyspozycji Ilias Akhomach i Abde. Były trener Al-Sadd nie musiał zatem wystawiać w wyjściowej jedenastce Sergiego Roberto, który otrzymał zielone światło i został powołany na to spotkanie tylko na wszelki wypadek. Ponadto, 41-letni szkoleniowiec chciał, aby w jego debiutanckim meczu w roli trenera na Camp Nou wszyscy czterej kapitanowie byli z drużyną. Miało to pomóc zjednoczeniu szatni i ułatwić adaptację młodym zawodnikom.

W spotkaniu z Benficą scenariusz może być jednak inny. Xavi może zdecydować się na wystawienie bardziej ofensywnego prawego obrońcy niż Mingueza, ponieważ skrzydłowi z Barçy B Abde i Jutgla nie zostali zarejestrowani do rozgrywek Ligi Mistrzów. Ilias spełnia warunki i mógłby zostać powołany, lecz jest aktualnie zawieszony po tym, jak otrzymał czerwoną kartkę w spotkaniu rozgrywek Youth League.

W takim wypadku Sergi Roberto może pojawić się we wtorkowym meczu na prawej stronie w roli defensywnej bądź bardziej ofensywnej. Xavi obserwuje także powrót do zdrowia Sergiño Desta, który wrócił w niedzielę do treningów z drużyną.

W tym momencie najbardziej prawdopodobne jest, że Sergi Roberto zagra jako prawy obrońca, aby wykorzystać jego dobre wyprowadzenie piłki i zmysł taktyczny, podczas gdy wyżej wystąpi Dest lub Gavi. Przejście 17-letniego reprezentanta Hiszpanii na prawą stronę oznaczałoby też wyjściowy skład dla Philippe Coutinho, który zająłby pozycję lewego skrzydłowego.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No widzę wielu wspaniałych trenerów na tej stronce. Wyślijcie CV do Barcelony......może wyslą was NA STAŻ do szkółki Barcelony na NIEZNANEJ wyspie PUKU PUKU NA Pacyfiku
« Powrót do wszystkich komentarzy