Un Toc de La Rambla #66: Akt desperacji czy wzmocnienie kadry?

Redakcja

13 listopada 2021, 14:45

32 komentarze

Zapraszamy na 66. odcinek Un Toc de La Rambla – podcastu FCBarca.com, w którym poruszamy najświeższe i najgorętsze tematy. W tym odcinku skomentowaliśmy powrót Daniego Alvesa na Camp Nou.

"Wracam do domu, z którego nigdy nie powinienem był odejść. Jestem jednym z was. Nie wiem, ile potrwa ten sen, ale niech będzie wieczny, dopóki trwa". Najlepszy prawy obrońca w historii piłki nożnej i najbardziej utytułowany zawodnik nie krył gigantycznych emocji towarzyszących powrotowi na Camp Nou. Transfer 38-letniego obrońcy nie przeszedł bez echa wśród kibiców, którzy podzielili się na widzących wartość dodaną w przyjściu Alvesa, a tych, którzy łapią się za głowy na myśl o wzmacnianiu składu niemalże emerytowanym piłkarzem.

  • Jaką rolę może pełnić Dani Alves pod wodzą Xaviego?
  • Czy dobre występy w São Paulo i reprezentacji Brazylii przełożą się na grę w Barcelonie?
  • Co może dać w szatni? Charakter i ambicje czy powrót do kółka wzajemnej adoracji?
  • Czy jego powrót kładzie cień na... zachowaniu Messiego?

Odpowiedzi na te i jeszcze więcej kwestii znajdziecie w dzisiejszym podcaście. Zachęcamy do podzielenia się Waszymi opiniami w komentarzach pod podcastem. Pamiętajcie o używaniu hashtagu #utdlarambla w komentarzach pod tym artykułem, w La Rambla, na Twitterze i YouTube.

Un Toc de La Rambla możecie znaleźć na platformie YouTube, a także Spotify, Anchor i wielu innych.

Zapraszamy do odsłuchu! Koniecznie zostawcie komentarz, łapkę w górę pod filmem, podzielcie się odcinkiem ze znajomymi i motywujcie nas, subskrybując kanał. Zapraszamy również na platformę Patronite, gdzie każdy z Was może dołożyć cegiełkę do rozwoju Waszego ulubionego serwisu dotyczącego Barcelony!

Prowadzący: Rafał Kowalczyk (@rkowalczyk7)

Gość: Piotr Baleja (@BalejaPiotr)

Wszystkie odcinki podcastu znajdziecie także na platformach:

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gość, Piotr Baleja, dostaje szereg faktów, statystyk a i tak uparcie trzyma się swojej argumentacji, która chyba tylko ma stanowić przyczynek do dyskusji na forum. Dyskusja w tym odcinku wybrzmiewa trochę jak głos rozsądku vs zacietrzewienie, czyli to co wybrzmiewa również na LR. Jeśli Panowie nie planowaliście przebiegu tej rozmowy to fajnie to wyszło bo idealnie obrazuje jak krystalizuje się podział w ocenie powrotu Alvesa na CN.

Podobała mi się refleksja dotycząca Peppersów;) Otóż, widać, że wielu ludzi ocenia fakty ze świata sportu przez pryzmat emocji i sentymentów,. To normalne, ci, którzy wychowali się w czasach legend, później przychylniej patrzą na możliwość ich powrotu. Pamiętajmy też, że legendy mają to do siebie, że co rusz przypominają dlaczego ich kariera jest tak wyjątkowa, a to nawet mimo upływu wieku. Miejmy nadzieję, że Alves właśnie nam przypomni dlaczego jest najbardziej utytułowanym piłkarzem świata. CN już zna, wraca do domu w którym w międzyczasie doszło do wielu zmian (trochę jak obraz po długiej bitwie, gdzie Dani zastaje Barcę zdziesiątkowaną).

Poza tym nie zapominajmy o tym, że Dani przychodzi tutaj nie dlatego, że ma taki kaprys tylko dlatego, że czuje i wie, że piłkarsko może pomóc Barcelonie. Nie zapominajmy, że to człowiek, który już osiągnął wszystko i nie przychodzi na CN, aby się ośmieszyć. To wojownik, piłkarz doskonały technicznie i z wyjątkowym przeglądem pola.

"Taki zawodnik, ten zawodnik, emeryt, forma fizyczna, wątpliwość, obawa" - to niektóre ze sformułowań użytych przez Piotra w tym odcinku. Nie chcę tutaj stawiać tezy, że pewne sformułowania są po prostu niepoprawne, czy też nie przystoi ich używać w dojrzałym dyskursie publicznym. Acz przyglądając się dyskusji na LR nie można nie zauważyć, że niektórzy skupili się tylko na aspekcie wiekowym powrotu Alvesa. I to właśnie oceniam negatywnie i w jakiś sposób dyskryminujące tego piłkarza. Zapominamy, że on przychodzi pomóc i podjąć próbę podniesienia nas z kolan. Za to już z miejsca należy mu się szacunek. Martwcie się o swoją emeryturę koleżanki i koledzy :)

VeB!

@Dr_Cabasisi Super głos w dyskusji, dzięki! Często wspominam o wieku Daniego, bo to ma kolosalne znaczenie u piłkarzy bazujących na dynamice - a takim jest Alves. Co do argumentów, uważam, że miałem swoje i nie byłem głuchy na to co mówił @Aveiro. "Emeryt" było używane z pewną premedytacją, właśnie dlatego żeby pobudzić dyskusję i sprowokować :) Pozdrawiam

@Dr_Cabasisi Serce się raduje na takie komentarze, dzięki za opinie. :)

Przebieg rozmowy nie był planowany, wręcz zaskoczyłem się, że mamy dość odmienne opinie. Rozmawialiśmy wczoraj z Piotrkiem i padło zdanie, że tym razem będziemy zgodni, a okazało się inaczej. Aczkolwiek wiemy też, że Piotrek często idzie pod prąd, dzięki czemu powstają ciekawe dyskusje i bardzo dobrze!

Sentymentalny powrót? Jak najbardziej się zgadzam. Uwielbiałem Alvesa jeszcze za czasów Sevilli, więc móc obejrzeć go ponownie w koszulce Barcy jest czymś cudownym. I tak jak też wspomniałem w podcaście, niejako przyćmiewa to zdrowy rozsądek, mimo, że starałem się go zachować analizując, czy raczej będzie to wzmocnienie czy beznadziejny transfer.

A co do wieku piłkarza. Jeśli zachwycamy się doskonałym Fatim, Pedrim, Gavim, Nico, którzy są jeszcze dzieciakami, to na drugim końcu znajduje się Alves. I mam nadzieję, że tak samo jak sportowo broni się młodzież, tak obroni się Dani. Jasne, że jest to rozwiązanie na już, mało w tym perspektyw, ale jeśli do końca sezonu zanotuje z 5 asyst, dołoży 2 gole, a przy okazji pokaże szatni swoją ambicję, wolę walki i przywiązanie do barw, to transfer jak najbardziej się obroni.

@Gypsy92 Ostatnie dwa lata Alves grał mocno statycznie, trzymał się pozycji. To już nie jest Alves z dawnych lat, nie gra tak jak kiedyś. Jeśli ktoś liczy, że będzie grać jak kiedyś - może się przeliczyć.

@normasubiektywna dokładnie. To cień już dawnego piłkarza, wiek robi swoje. W mojej opinii transfer totalnie be sensu i widać że dalej nie mamy pomysłu jak to ma wyglądać

@normasubiektywna jeżeli ktoś uważa, że będzie grał jak dawniej, jest zwyczajnie naiwny. Ja mam wrażenie, że zadania pozaboiskowe będą dla Alvesa ważniejsze niż sama gra

@Przemas8411
pojęcia nie masz o czym piszesz i dodatkowo kwestionujesz kompetencje Xaviego. Masz go za idiotę, że piszesz "transfer kompletnie bez sensu i widać dalej nie mamy pomysłu jak to ma wyglądać ? Domyślam się, że Ty zapewne wiesz :)

@7black4 kompetencje Xaviego? A jakie ma? Bo trenował klub z Kataru to posiada z tego tytułu wiedzę? pisałem od samoego początku, że Xavi nic nie zmieni i będzie szukał tego samego stylu gry co zawsze, i proszę bierze Alvesa i myśli o Thiago... Dlatego uważam, że transfer jest bez sensu. Nam jest potrzebna całkowita zmiana stylu gry, klepanie tysiącem podań już się w obecnej piłce nie sprawdza.

@Gypsy92 dlatego może warto brać do do sztabu szkoleniowego niż jako piłkarza? Tutaj sytuacja przypomina trochę naszego słynnego Atmosferovicza ;) Prawda jest taka, że to już cień zawodnika z przed kilku lat. Pytanie czy warto np. blokować miejsce na prawej stronie dla 38 letniego zawodnika. Waidomo, że jest to Xaviego kolega więc i grać pewnie będzie często nawet jeśli nic nie będzie wnosił do gry.

@Przemas8411
a jakie Ty masz kompetencje by podważać kompetencje Xaviego ? Skąd wiesz, że będzie klepanie tysiącem podań ? Dlaczego traktujesz go jak idiotę, który nie rozumie, że w futbolu zaszły zmiany ?

@Przemas8411 to nie jest Ekstraklasa żeby ktoś grał, tylko dlatego, że jest "kolegą" trenera. Też myślę, że Dani będzie miał więcej zadań pozaboiskowych, niż tych na boisku. Brutalna prawda też jest taka, że Mingueza, Dest i Roberto są słabi więc nie zdziwię się jak Alves jeszcze pokarze im kilka razy miejsce w szeregu
« Powrót do wszystkich komentarzy