André Jardine: Dani Alves prezentuje poziom pozwalający na grę w Barcelonie, lecz zmienił się jako zawodnik

Mateusz Doniec

13 listopada 2021, 10:30

Mundo Deportivo, Catalunya Radio

24 komentarze

Fot. Getty Images

Selekcjoner olimpijskiej reprezentacji Brazylii André Jardine, który razem z Danim Alvesem zdobył na igrzyskach w Tokio złoty medal, pochwalił decyzję Barcelony o sprowadzeniu prawego obrońcy z powrotem na Camp Nou.

Powrót do Barcelony: Nie zaskakuje mnie ten transfer. Rozmawiałem już z Danim o tym podczas igrzysk olimpijskich i powiedział mi, że to jego marzenie.

Styl gry: Alves zmienił teraz swój sposób gry. Prezentuje w tym momencie poziom pozwalający na grę w Barcelonie, lecz zmienił się jako zawodnik. Teraz jest bardziej statyczny, gra bardziej pozycyjnie, a nie tak, jak za najlepszych lat w Barcelonie. Pełni role, które nie wymagają takiej głębi, lecz jako grający pozycyjnie i ostrożnie boczny obrońca wciąż jest jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji.

Współpraca z młodzieżą: Jego wpływ na młodzież jest fantastyczny. Jego mentalność lidera jest wspaniała. Stał się kluczowym piłkarzem na drodze do sukcesu. Wiedział, jak prowadzić zespół pod wielką presją.

Forma: Nie mam wątpliwości co do jego formy. Bardzo o siebie dba zarówno na treningach, jak i w szatni. Zawsze daje przykład.

Mundial 2022: Alves jest bardzo skupiony na tym, aby pojechać na zbliżający się mundial w Katarze. Jest takim typem zawodnika, który zawsze osiąga wyznaczone sobie cele.

Praca trenera: Dani bardzo dobrze zna drogi prowadzące do sukcesu. Wie, jak pracować z drużyną, ma odpowiedni charakter… Ma już umysł trenera, który prowadziłby do triumfów i zarażałby mentalnością zwycięzcy w każdej chwili. Poza boiskiem prowadzi się perfekcyjnie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Poziom jak na obecną Barcelonę na pewno ma wystarczający.
« Powrót do wszystkich komentarzy