Sport: Barcelona ostatecznie postanowiła sprowadzić Daniego Alvesa [Aktualizacja 19:44]

Dariusz Maruszczak

12 listopada 2021, 14:03

Sport

228 komentarzy

Fot. Getty Images

Niespodziewany zwrot akcji w sprawie Daniego Alvesa. Choć wydawało się, że Brazylijczyk jednak nie wróci na Camp Nou, dziennik Sport donosi, że Barcelona postanowiła sprowadzić prawego obrońcę, na co duży wpływ miał Xavi.

W klubie od początku były wątpliwości co do pozyskania Alvesa ze względu na jego wiek i posiadanie innych priorytetów na rynku transferowym. Wiele mediów (Marca czy RAC1) uznało wręcz, że Barça wykluczyła przeprowadzenie operacji. Sport jest jednak przekonany o powrocie Alvesa na Camp Nou. Według informacji podanych przez Alberta Roge Barcelona ustala ostatnie szczegóły zakontraktowania Brazylijczyka po tym, jak Xavi przekazał klubowi, że chce mieć weterana w swoim projekcie. Ogłoszenie transferu ma wręcz już tylko czekać do ostatniego spotkania z Alvesem, ale obie strony uznają, że nie będzie już żadnego problemu w realizacji transakcji.

Jeżeli te informacje się potwierdzą, Alves przyjdzie do Barcelony za darmo. Roge podaje nawet, że Xavi mógłby liczyć na prawego obrońcę już przy okazji spotkania z Espanyolem, jeśli uzna, że zawodnik jest gotowy do gry po długiej absencji spowodowanej wcześniejszym rozwiązaniem kontraktu z São Paulo. Inna sprawa, że do tej pory pojawiały się doniesienia wskazujące, że Alves mógłby zagrać najwcześniej w styczniu, ponieważ klub nie może zgłosić do rozgrywek piłkarza sprowadzonego z wolnego transferu, który po zakończeniu okienka transferowego miał kontrakt z innym klubem.

Przekonamy się, na ile ustalenia Roge okażą się prawdziwe. Fabrizio Romano podał dalej wpis dziennikarza Sportu na Twitterze, a Juan Jimenez z ASa potwierdza, że Alves jest blisko powrotu. Pewny tego jest za to David Bernabéu Reverter z Cuatro. Z kolei COPE pisze o rozpoczęciu rozmów obu stron. Dziennikarze zaczynają grzebać w temacie, a w tym artykule będziemy na bieżąco podawać najnowsze informacje. Zachęcamy też do udziału w naszej ankiecie dotyczącej pozyskania Alvesa. Jak na razie 70% uczestników sondy jest za powrotem Brazylijczyka na Camp Nou, a 23% głosujących jest temu przeciwnych.

Aktualizacja

14:31 Jak podaje AS, Laporta i Alemany zgadzali się na sprowadzenie Alvesa, a do tej pory brakowało tylko zielonego światła od trenera, które zostało uzyskane dziś. Madrycka gazeta potwierdza, że Brazylijczyk będzie mógł grać dopiero od stycznia. Informację o tym, że Xavi chce Alvesa, potwierdzili Gerard Romero i rozgłośnia Cadena SER. Z kolei Mundo Deportivo donosi, że Barcelona sprawdza możliwość pozyskania prawego obrońcy pod kątem finansowego fair play, ponieważ chce zmieścić się także z transferami innych graczy oraz przedłużeniem kontraktów z obecnymi zawodnikami. 

17:19 AS uważa, że Alves zagra w Barcelonie „praktycznie za darmo”.

18:01 Nicolo Schira donosi, że osiągnięto już porozumienie. Alves ma podpisać kontrakt do czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia umowy o rok.

19:44 Fabrizio Romano potwierdza, że Alves podpisze kontrakt na jeden sezon z opcją przedłużenia umowy do czerwca 2023 roku. Brazylijczyk czeka już tylko na zatwierdzenie operacji ze strony LaLigi.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Taki Falcao daje radę to dlaczego Alves nie mógłby. Wprowadzi chociaż doświadczenie które przyda się młodym zawodnikom chociażby takiemu Destowi który gra na jego pozycji.
« Powrót do wszystkich komentarzy