UOL Esporte: Dani Alves ma zaplanowane spotkanie z Barceloną [Aktualizacja 21:38]

Dariusz Maruszczak

10 listopada 2021, 10:30

UOL Esporte, AS, Nicolo Schira, Marca, Mundo Deportivo

87 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Powrót Daniego Alvesa do Barcelony wcale nie musi być nierealny
  • Media donoszą, że klub ma w najbliższym czasie spotkać się z Brazylijczykiem
  • 38-latek mógłby wnieść do drużyny swoje doświadczenie i pomóc młodym zawodnikom w rozwoju

Dani Alves we wrześniu rozwiązał swoją umowę z São Paulo (z powodu niedotrzymania zobowiązań kontraktowych ze strony klubu) i obecnie zastanawia się nad wyborem drużyny na ostatnią fazę swojej kariery. Mówiło się w tym kontekście o Barcelonie, a sam zawodnik potwierdzał, że byłby gotowy wrócić, gdyby klub do niego zadzwonił. Według brazylijskiego portalu UOL Esporte jeszcze w tym tygodniu ma dojść do spotkania Alvesa z przedstawicielami Blaugrany. Obie strony mają być zainteresowane zbliżeniem stanowisk, ale szczegóły pozostają nieznane, a konieczne byłoby wypracowanie porozumienia na poziomie finansowym, ponieważ może to być ostatni kontrakt w karierze 38-latka. Dziennik AS uważa jednak, że Alves zdaje sobie sprawę z sytuacji klubu i nie będzie miał zbyt dużych wymagań. Zgodnie z doniesieniami Xavi zaaprobowałby przybycie swojego byłego kolegi z drużyny.

Podczas ostatniej konferencji prasowej prezydent Joan Laporta wyznał, że Dani Alves zaoferował się Barcelonie, a już teraz pomaga klubowi „na różne sposoby”. Dziennikarz Nicolo Schira potwierdza doniesienia o spotkaniu i rozważaniu przez Blaugranę pozyskania Brazylijczyka. Słynny prawy obrońca mógłby wnieść ogrom doświadczenia i zwycięskiej mentalności do bardzo odmłodzonego zespołu, ale w klubie może brakować jednomyślności w kwestii powrotu legendy. Toni Juanmarti ze Sportu uważa, że kilka tygodni temu dyrekcja sportowa wykazała niechęć co do sprowadzenia Alvesa, ale w innych obszarach Barcelony spodobała się taka opcja.

Choć Alves jest wolny i teoretycznie mógłby podpisać kontrakt nawet teraz, sam kilka tygodni temu wyznał, że postanowił nie wiązać się z żadną drużyną do końca roku. W tym czasie ma inicjować kontakty z zainteresowanymi zespołami i dokonać wyboru. Trudno spodziewać się, żeby Barcelona miała nie być jego priorytetem, jeśli rzeczywiście będzie zainteresowana, ze względu na wspólną przeszłość czy rywalizację na wysokim poziomie. Jako że Alves rozwiązał kontrakt z São Paulo już po zamknięciu letniego okienka transferowego, zgodnie z przepisami mógłby wystąpić w barwach Dumy Katalonii dopiero w styczniu.

Aktualizacja

17:03 Jak poinformowano w Esport3, nawet gdyby Barcelona chciała pozyskać Daniego Alvesa, limit płacowy utrudniałby operację, ponieważ LaLiga sporządza swoje wyceny na podstawie kilku ostatnich lat, więc nawet przy niższej pensji zawodnika mogłaby „nie uwierzyć” w dane podane przez klub. To z kolei wpłynęłoby (poprzez finansowe fair play) na możliwość przeprowadzenia innego transferu traktowanego bardziej priorytetowo.

18:36 Marca donosi, że Barcelona nie zamierza sprowadzać Daniego Alvesa, choć nie wyklucza, że obejmie on w klubie jakieś stanowisko w przyszłości.

21:38 Według Sportu Dani Alves zaprzeczył, że on albo jego agent mają już ustalone spotkanie z Barceloną.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Sorry ale jak mamy zaczynać nową erę to po co nam on ? Swoje zrobił dla klubu chwała mu za to, no ale nie na ściąganiu emerytów polega nowa era

@denis9401 ale przydałby się na teraz na 1-2 sezony aby uspokoić sytuację bo Dest sobie nie radzi najlepiej a Roberto to wiadomo.

@Plmyszynski
Bo nowa era jest ch....wa ...Prowadzącego 3:0 z Celta młodzież nie wytrzymuje i dostanę 3 bramki ...więc sorry ale nie ma tu nad czym się zastanawiać....A jak chcesz zobaczyć jak sobie młodzieży radzi to obejrz 3-4 ostatnie sezony Barcy B ...To nie liga juniorów

@Plmyszynski jak dla mnie z tych wszystkich obrońców co byli po Alvesie to Dest jest najlepszy. Taki alves trafia się raz na ileś lat w danym klubie.

@denis9401 może i tak ale Chłop ma 39 lat, w Brazylii mial być gwiazda a nie dawal już rady i nagle ma być naszym zbawieniem? Azpiliqueta też jest do wzięcia za darmo a gra ciągle na najwyższym poziomie w przeciwieństwie do Alvesa
« Powrót do wszystkich komentarzy