Mundo Deportivo: Kontuzja Ansu Fatiego mniej poważna niż zakładano

Dariusz Maruszczak

10 listopada 2021, 09:40

Mundo Deportivo

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Kolejna kontuzja Ansu Fatiego odniesiona w meczu z Celtą była fatalną wiadomością dla Barcelony. Jak donosi jednak Mundo Deportivo, uraz jest mniej poważny niż początkowo zakładano i 19-latek może wcześniej wrócić na boisko.

Barça jak zwykle nie podała szacowanego czasu powrotu Fatiego do gry po kontuzji ścięgna podkolanowego. Media uważały, że w najgorszym przypadku pauza może potrwać nawet 6 tygodni, co oznaczałoby, że napastnik prawdopodobnie już by w tym roku nie zagrał. Mundo Deportivo przedstawia bardziej optymistyczne wieści. Zdaniem dziennika zasięg kontuzji Fatiego nie jest tak poważny jak uważano w dniu jej odniesienia, a zawodnik może wrócić do występów w mniej niż trzy tygodnie.

Jak podaje Mundo Deportivo, po doznaniu urazu Fati odwiedził w Madrycie znanego fizjoterapeutę Joaquína Juana, który pracował m.in. nad wyleczeniem dolegliwości Cristiano Ronaldo. Współpracował on też właśnie z wychowankiem Barcelony podczas ostatniej fazy rehabilitacji nastolatka po operacji kolana. To właśnie Juan miał przekazać skrzydłowemu, że kontuzja nie jest tak poważna.

Jeżeli te informacje się potwierdzą, Fati powinien móc wrócić do gry na przełomie listopada i grudnia, w zależności od postępów w leczeniu. Trudno spodziewać jego występu w spotkaniach z Espanyolem (20 listopada), Benficą (23 listopada) czy Villarrealem (27 listopada), ale obecność piłkarza w grudniowych starciach też byłaby bardzo istotna. Barça zmierzy się bowiem z Bayernem w Lidze Mistrzów (8 grudnia), a także z Betisem, Osasuną, Elche i przede wszystkim z Sevillą w LaLidze.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Efekt Xaviego :)

W końcu jakieś pozytywne wieści odnośnie Fatiego! Teraz pozostaje w spokoju doprowadzić jego stan zdrowia do normalności i czekać na efekty jego gry.

Cud Xaviego działa

Chłopak ma potencjał, tylko szkoda, że jest ze szkła podobnie jak Dembe... Miejmy nadzieję, że zła karta się odwróci

Zawsze to coś:)

Dobra wiadomość

Akurat mecz z Bayernem to będzie chyba mało istotny

Oby młody nie miał problemu z kontuzjami. Xavi powinien sprowadzić jakiegoś dr. Hausa co by zrobił z niego terminatora. Bądź co bądź dzieciak nosi dyche na plecach i podobno ma nieść całą Barcelonę.

I zaraz wysyp fizjoterapeutów, lekarzy ze swoimi diagnozami.

Efekt Xaviego :p
konto usunięte

Tylko ostrożnie z nim, od razu dodatkowe ćwiczenia wzmacniające, a nie od razu gra po 90 minut

Może niech jego noga trochę odpocznie? Przynajmniej jeden mecz sobie może posiedzieć na ławce, w tym czasie będzie chodził na treningi i przyzwyczajał się do nowego planu naszego trenera. Jest młody i ma jeszcze czas.

Całe szczęście. Xavi cię potrzebuję i kibice Barcelony :)