Media: Barcelona doszła do porozumienia z Al-Sadd ws. zatrudnienia Xaviego [Aktualizacja 22:09]

Dariusz Maruszczak

5 listopada 2021, 12:00

354 komentarze

Fot. Getty Images

Al-Sadd poinformowało na Twitterze o dojściu do porozumienia ws. przeniesienia się Xaviego do Blaugrany. Według mediów Barcelona nie zgadza się jednak z oświadczeniem Katarczyków.

Spotkanie 41-latka i przedstawicieli Dumy Katalonii z władzami katarskiego klubu miało dziś przynieść ostateczne rozstrzygnięcie. Al-Sadd ogłosiło, że wyraziło zgodę na odejście Xaviego po zapłaceniu przez Barcelonę klauzuli przewidzianej w jego kontrakcie, którą media szacowały na 5 milionów euro. Ponadto uzgodniono współpracę z Blaugraną w przyszłości, której szczegóły nie zostały przedstawione. Al-Sadd życzyło Xaviemu powodzenia w nowym etapie kariery.

Al-Sadd dodało też, że trener kilka dni temu poinformował klub o chęci powrotu do Barcelony w tym konkretnym momencie, w którym drużyna z jego miasta przechodzi kryzys. Dotychczasowy pracodawca Xaviego twierdzi, że nie zamierzał w tej sytuacji stawać mu na drodze i ogłosił, że szkoleniowiec oraz jego rodzina będą zawsze mile widziani w Doha, a wzajemne relacje będą nadal kontynuowane.

Barcelona nie opublikowała jeszcze oficjalnego komunikatu, ale po ogłoszeniu Al-Sadd wydaje się, że Xavi wróci do katalońskiego klubu po sześciu latach przerwy. Pomocnik występował na Camp Nou przez 17 sezonów, a tylko Leo Messi rozegrał więcej meczów w barwach Blaugrany. Xavi wystąpił w 767 spotkaniach, strzelił 85 goli i zdobył 27 trofeów. Teraz czeka go wyzwanie odbudowania klubu znajdującego się w kryzysie.

Aktualizacja

13:26 Dziennikarz RAC1 Damia López poinformował, że Barcelona nie opublikowała komunikatu, ponieważ uważa, że obecnie nie ma porozumienia z Al-Sadd, a operacja jest wstrzymana. Barça ma nie zgadzać się z oświadczeniem katarskiego klubu, a media podają, że nie zapłaci klauzuli Xaviego. Z kolei Toni Juanmarti ze Sportu donosi, że Barcelona jest spokojna i utrzymuje, że to wszystko jest częścią negocjacji, a 41-latek podpisze dziś kontrakt. Dziennikarze interpretują komunikat Al-Sadd jako próbę wywarcia presji na przedstawicielach Blaugrany.

14:08 Jak podaje Javi Miguel z ASa, obecnie trwa trójstronne spotkanie Al-Sadd, Xaviego i Barcelony. Inny dziennikarz Achraf Ben Ayad twierdzi, że wszystkie zdjęcia i filmy z ogłoszenia zatrudnienia trenera są już gotowe, a klub nie wyobraża sobie innego zakończenia rozmów. Z Kataru dochodzą informacje, że Xavi zapłaci z własnej kieszeni wspomniane 5 milionów, aby odejść do Barcelony.

14:28 Albert Roge ze Sportu donosi, że Barcelona nie może zapłacić 5 milionów euro ze względu na finansowe fair play LaLigi i dlatego zrobi to Xavi.

14:40 Według Edu Polo z Mundo Deportivo nie jest prawdą, że Xavi opłaci swoją klauzulę.

14:51 Santi Ovalle z Cadena SER: Barcelona zachowuje optymizm i ma nadzieję, że jeszcze dziś sfinalizuje operację, choć nie chce płacić klauzuli. 

15:04 Javi Miguel: Barça i Xavi szukają kreatywnych rozwiązań zapłaty klauzuli. Ani trener, ani klub nie opłacą jej w całości.

15:26 Według Edu Polo Xavi i Barcelona zapłacą po 2,5 miliona euro klauzuli 41-latka.

15:54 Zdaniem Jordiego Grau z TV3 Barça będzie mogła odzyskać część wydatku na klauzulę poprzez organizację meczu towarzyskiego, a według Mundo Deportivo Xavi poprzez różne wydarzenia związane z rolą ambasadora Kataru.

16:26 Al-Sadd opublikowało zdjęcia z pożegnania Xaviego z drużyną.

 

18:17 Jak donosi Sport, Barcelona pracuje już nad zorganizowaniem prezentacji Xaviego, która ma odbyć się w poniedziałek od 11 do 14.

19:27 Media donoszą, że porozumienie ws. Xaviego zostało już zawarte, ale Barcelona może nie opublikować dziś oficjalnego komunikatu w tej sprawie, ponieważ kontrakty nie są jeszcze gotowe.

22:09 Joan Laporta: Kontrakt Xaviego jest blisko zamknięcia. Będzie trenerem Barcelony.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tak żeby uspokoić co niektórych, żeby nie było zderzenia z rzeczywistością:
Al-Saad 2018-19 trener Ferreira: 57pkt, bilans bramkowy +78
Al-Saad 2019-20 trener Xavi: 45pkt, bilans bramkowy + 22
Al-Saad 2020-21 trener Xavi: 60pkt, bilans bramkowy + 63

Także to nie wygląda tak, że Xavi przybył i nagle ze średniaka zrobił hegemona, przejął hegemona, w pierwszym sezonie wprowadzając swoje metody obniżył im loty, by w następnym wrócić na poziom sprzed.

PS. Ma na pewno ogromne doświadczenie bo był prowadzony przez LvG, Rijkarda i Guardiolę i może z ich metod wybierać najlepsze rzeczy.

@pyra92 wreszcie głos rozsądku, wbrew tym mitom jakoby Xavi miał zbudować w dwa lata klub z niczego na kupie piachu. Dodajmy, że w Azjatyckiej Lidze Mistrzów też jakoś specjalnie Al-Saad nie błysnęło
« Powrót do wszystkich komentarzy