Media: Xavi jeszcze dziś zostanie ogłoszony nowym trenerem Barcelony

Dariusz Maruszczak

5 listopada 2021, 10:50

AS, Mundo Deportivo

8 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Xavi Hernández jest coraz bliżej zostania trenerem Barcelony
  • Jak donoszą zgodnie hiszpańskie media, dziś ma odbyć się kluczowe spotkanie z Al-Sadd w sprawie zatrudnienia Hiszpana
  • Barça nie zamierza dłużej czekać z podjęciem ostatecznej decyzji

Xavi już jakiś czas temu doszedł do porozumienia z Barceloną, więc pozostała tylko kwestia dogadania się z katarskim klubem. Do tej pory na drodze stały roszczenia Al-Sadd, związane z klauzulą odejścia oszacowaną na 5 milionów euro. AS podaje, że Xavi miał słowną umowę z obecnym pracodawcą, że będzie mógł odejść za darmo, jeśli dojdzie do tego „w uporządkowany sposób”, ale zrobienie tego w środku sezonu i bez obecności prezydenta Joana Laporty w Doha uważane jest w najlepszym wypadku za nieuprzejmość. Dlatego też Xavi i Barça spróbują dziś dojść do porozumienia z katarskim klubem.

41-latek jako pierwszy spotka się z Al-Sadd po wczorajszych pozytywnych rozmowach z szejkiem, a jeśli nie uzyska zgody na polubowne odejście, do gry mają wejść przedstawiciele Barcelony. Katalończycy zgadzają się na zorganizowanie meczu towarzyskiego, ale chcieliby uniknąć zapłaty klauzuli. Jeżeli Al-Sadd pozostanie nieugięte, wysłannicy Blaugrany spróbują negocjować obniżenie wymaganej kwoty. Nawet jeśli to się nie uda, Barça chce już dziś zamknąć temat, więc jest gotowa zapłacić nawet wspomniane 5 milionów. Wydaje się więc, że przybycie byłego pomocnika do Blaugrany jest już tylko kwestią czasu.

Jak donosi AS, rozmowy rozpoczną się dopiero po 12:00, ponieważ w piątki przed południem zgodnie z muzułmańskimi zwyczajami trzeba poświecić czas na modlitwę, a wszelka aktywność zawodowa (z pewnymi wyjątkami) jest zabroniona. Albo Xavi rozwiąże kontrakt, albo Barcelona wykona lub uzgodni odpowiednią płatność. Dziennik donosi również, że Barça planuje małą uroczystość w Katarze, aby oficjalnie ogłosić zatrudnienie Xaviego do 30 czerwca 2024 roku. Zdaniem Mundo Deportivo znaczące może być też to, że do Kataru udały się nawet kamery Barça TV. Trener i delegacja Blaugrany mają wylecieć z Doha w sobotę o 7:30, a prezentacja nowego szkoleniowca odbyłaby się w przyszłym tygodniu. Mecz z Celtą poprowadzi jeszcze Sergi Barjuan, ale później rozpocznie się era Xaviego.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Sprowadzenie następcy Koemana jest teraz kluczowe. Zupełnie nie rozumiem czemu Laporta zachował się trochę bucowato i wysłał do Doha delegację a sam nie pojechał. Jeżeli tak im zależało na jego obecności to wypadałoby zachować się odpowiednio.
« Powrót do wszystkich komentarzy