Sport: Xavi doszedł do porozumienia z Barceloną! [Aktualizacja 12:57]

Julia Cicha

28 października 2021, 10:14

Sport, RAC1

321 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona w końcu zwolniła dziś w nocy Ronalda Koemana i już pracuje nad ogłoszeniem nazwiska nowego trenera. Wiele wskazuje na to, że będzie nim Xavi. Zdaniem Sportu klub chce opublikować komunikat jeszcze dziś.

Xavi Hernández miałby ponoć przejąć zespół dopiero po kolejnej przerwie reprezentacyjnej, a do tamtej pory Barcelonę prowadzić będzie trener tymczasowy. Początkowo spekulowano, że miałby nim być szkoleniowiec Barçy B Sergi Barjuan, ale obecnie RAC1 zapewnia, że postawiono na koordynatora szkółki Alberta Capellasa, który zacznie pracę już dzisiaj na popołudniowym treningu.

Capellas wrócił tego lata do Barcelony po kilku latach przerwy. Do niedawna był trenerem reprezentacji Danii U-21, ale teraz postanowił dołączyć do zespołu Joana Laporty. Tymczasem Xavi ma dziś spotkać się z właścicielami Al-Sadd i porozmawiać o rozwiązaniu umowy. Zakłada się, że nie powinno być to problemem. Klauzula odejścia Katalończyka ma wynosić tylko milion euro.

Aktualizacja 10:40

Sport podaje, że Xavi doszedł już do porozumienia z Barceloną. Ustalono nawet skład jego sztabu, do którego wejdą Oscar Hernández i Sergio Alegre jako pomocnicy oraz Ivan Torres jako trener przygotowania fizycznego.

10:53

Kolejne media informują o porozumieniu Xaviego z Barceloną.

11:25

Mateu Alemany i Rafa Yuste lecą właśnie do Kataru. [Ara]

12:02

Javi Miguel jest zdania, że w kontrakcie Xaviego z Al-Sadd widnieje klauzula umożliwiająca zerwanie go po wpłaceniu konkretnej kwoty, ale istnieje także gentelmeńska umowa o nieaktywowaniu jej.

12:20

Dziennikarz Tancredi Palmeri informuje, że trwa właśnie wideorozmowa między Xavim a przedstawicielami Barcelony. Z kolei Toni Juanmarti pisze, że o 16:30 Joan Laporta spotka się z piłkarzami, opowie o obecnej sytuacji i przekaże im, że nowym trenerem będzie Xavi.

12:35

Alfred Schreuder był już dziś w Ciutat Esportiva, zabrał swoje rzeczy i pożegnał się z pracownikami. [Moi Llorens]

12:57

Barcelona chce, by Xavi poprowadził zespół już w Kijowie. [Edu Polo]

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Potrzebny jest trener z niemiec ktory ruszy tych naszych i zbuduje w nich sile na 90 a jesli trzeba 120 min . Nikt zwiazany z barca ktos mlody ambitny i niebojacy sie krytyki i lubiacy wyzwania ...

@Barca1988 był już taki jeden w sztabie setiena, co się nie bał wyzwań, krytyki i katował na treningach, a jak to się skończyło to wszyscy wiedzą
konto usunięte

@Barca1988 sławny trener z Niemiec dostał wczoraj manitę, więc dzień ciekawy ;)

@liamgreyhate Ale trzeba przyznac ze zespoly prowadzone przez niemieckich szkoleniowców radzily sobie bardzo dobrze
« Powrót do wszystkich komentarzy