Oficjalnie: Ronald Koeman nie jest już trenerem Barcelony!

Dariusz Maruszczak

28 października 2021, 00:04

Sport, FCBarcelona.es

356 komentarzy

Fot. Getty Images

Doniesienia medialne zostały potwierdzone. FC Barcelona podjęła decyzję o zwolnieniu Ronalda Koemana.

Klub poinformował o tym w specjalnym komunikacie, w którym podkreślił, że prezydent Joan Laporta przekazał tę wiadomość Holendrowi po przegranym spotkaniu z Rayo. Jutro Koeman pożegna się z drużyną w Ciutat Esportiva. Barcelona podziękowała szkoleniowcowi za usługi świadczone klubowi i życzy mu powodzenia w dalszej karierze zawodowej.

Rozgłośnia RAC1 donosi, że Barça pracuje nad trzema opcjami w kontekście zastąpienia Koemana. Wymieniani są Marcelo Gallardo, Xavi i Sergi Barjuan, a ten ostatni jako trener tymczasowy. Niektórzy dziennikarze wskazują, że Xavi czeka już na telefon od Laporty. Gerard Romero uważa wręcz, że prezydent wybrał byłego pomocnika jako następcę Koemana. Dziennik Ara zgadza się, że to Xavi będzie nowym szkoleniowcem. Z kolei z Argentyny płyną informacje, że Gallardo nie odejdzie z River Plate przed końcem roku. Goal.com donosi, że Barcelona kontaktowała się już z Xavim, który byłby gotów zostać trenerem Blaugrany już teraz.

AKTUALIZACJA

00:34 Helena Condis: Xavi musi dojść do porozumienia z Barceloną i Al-Sadd. Oczekuje się, że to będzie szybki proces.

00:39 Jak podaje dziennik Ara, Xavi zgodziłby się na warunki płacowe zgodne z limitem wyznaczonym przez LaLigę i przejęcie obowiązków bez konieczności natychmiastowego włączenia do klubu wszystkich jego zaufanych współpracowników, co mogłoby być trudne ze względu na ograniczenia finansowe.

0:44 Dopóki Barcelona nie znajdzie następcy Koemana, treningi pierwszego zespołu będzie prowadził trener rezerw Sergi Barjuan.

0:53 Xavi Torres: Xavi Hernández nie przyjedzie jutro do Barcelony, ale odbędą się rozmowy z Laportą w celu ustalenia kilku podstawowych kwestii. Barça nie będzie miała nowego trenera do spotkania z Celtą 6 listopada.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Trzeba przede wszystkim podziękować Koemanowi za poprzedni sezon, za to że postanowił opuścić reprezentacje Holandii na rzecz Barcelony w sytuacji fatalnej, że postawił na Pedriego od początku i kilku innych młodych zawodników oraz za wygranie CDR, który był pierwszym wygranym pucharem od 3 lat. Niestety w tym sezonie też nie miał łatwego zadania, lecz bez Messiego wyszły jego braki taktyczne co było widać gołym okiem. Choć wiadome było że nie należy on do wybitnych taktyków, to to co prezentuje na ten moment drużyna, na to nie ma żadnego usprawiedliwienia. Jedno jest pewne szacunek mu się należy i trzeba życzyć mu sukcesów gdzie indziej.

@felix_v Nie trzeba za nic dziekowac. Fatalny trener.

@Hasszz Za to Ty jesteś fatalnym kibicem. 0 obiektywizmu, kolega wyżej idealnie napisał wszystko o Koemanie + ja dodam od siebie, że jako pierwszy odroczył płatności i poszedł na rękę zarządowi. Wprowadził dużo młodych zawodników, to mało? Taktyk z niego kiepski, nie nadaje się na trenera do takich klubów jak Barcelona, ale kto wiedział, że tak wszystko się potoczy? Pozostaje mu życzyć powodzenia w dalszej trenerece i patrzeć do przodu, aby generał nas wyprowadził z tego syfu.

@felix_v w punkt !!

@felix_v Podobnie jak Van Gaal postawił kiedyś na młodego Xaviego czy Puyola. Van Gaala potem dwukrotnie pogoniono, a Xavi i Puyol zostali legendami. Może tym razem będzie podobnie, a zawodnicy którym Koeman pozwolił zadebiutować w pierwszym zespole czyli Pedri, Gavi, Nico też zostaną legendami. Pod sterami Xaviego?:)

@borys27 Iniesta też wspomina Van Gaala jako tego, który dał mu szansę zadebiutować w pierwszej drużynie.

@felix_v jestem pod wrażeniem uznania jakie zdobyłeś od innych użytkowników - czemu takie świetne obiektywne i wyważone komentarze znajdują uznanie użytkowników teraz, a wcześniej przez portal przetoczyła się kampania KoemanOut i fala hejtu i takie pojedyncze głosy ginęły w mniejszości…
konto usunięte

@felix_v Pięknie napisane. Ja mimo wszystko Koemana będę wspominał z sympatią. Nie udało się mu? Zdecydowanie. Ale w imię ratowania klubu rzucił się ze znacznie lepszej posady i choćby za to dozgonny szacunek.

Świetny wpis, zgadzam się w 100%.
konto usunięte

@jamesbond6 Bo na tym forum jest bardzo, bardzo wielu ludzi, którzy nie mają krzty klasy. Przeglądam tę stronę od dość dawnych czasów (choć przez znaczną część konta nie miałem założonego), jednak dobrze pamiętam od czasów Lucho (ahh ta męska pamięć). Przez ten czas fale hejtu i obrażania spadały na każdego trenera. Nawet Enrique, którego się tu ubóstwia nazywany był choćby wufesitą. Także od wielu "tutejszych" nie ma co czegokolwiek wymagać, a jedynie pozostawić ich w polskiej mysli szkoleniowej, tj. zmiana trenera jako środek zaradczy na wszystko.

@felix_v W 2019 zdobyliśmy mistrzostwo, więc niespełna 2 lata bez pucharu.

@felix_v
Nalezy dokładnie
Aby obecna Barce poukładać trzeba mieć pomysł

@CZaras Nie na tym forum, a w tym kraju. Zadowolić polaka-cebulaka nie jest łatwo.
« Powrót do wszystkich komentarzy