Andoni Iraola: Musimy cieszyć się tym zwycięstwem, z Barceloną nie wygrywa się na co dzień

Dariusz Maruszczak

27 października 2021, 22:15

AS

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Trener Rayo Vallecano Andoni Iraola podczas konferencji prasowej po meczu z Barceloną nie ukrywał zadowolenia z postawy swojego zespołu i wygranej.

Smak zwycięstwa: Musimy się nim cieszyć, z Barceloną nie wygrywa się na co dzień. Znamy poziom trudności tego typu meczów. Jestem zadowolony z ducha zespołu, który zrobił wszystko, co było w jego rękach. Bardzo nam pomogli kibice, kiedy zawodziły nas nogi. Nam wszystkim udało się osiągnąć to, że nie jest łatwo wygrać na Vallecas.

Cele: Jesteśmy bardzo świadomi swojej sytuacji. Tyle nas kosztował awans do Primera, że chcemy cieszyć się rywalizacją, wiedząc, że jeśli będziemy spisywać się dobrze, możemy wygrywać. Posiadanie 19 punktów to przyjemność, ale z pewnością przyjdą trudne momenty. Mamy nadzieję, że będziemy potrafili przez nie przejść.

Najszczęśliwszy dzień dla trenera: Nie ma nic piękniejszego w futbolu niż granie, bycie piłkarzem. Bohaterami są ci, którzy wychodzą na murawę i tak musi być. Możliwość cieszenia się tym to przyjemność.

Szanse i rzut karny: Spisywaliśmy się dobrze. Dopóki byliśmy w stanie utrzymać wysoki pressing i docierać na połowę rywala, miałem wrażenie, że możemy strzelić drugiego gola. To szósty rzut karny, jaki podyktowano na naszą niekorzyść. Przeszło mi oczywiście przez myśl, że możemy przegrać. Dzięki skuteczności Dimiego nie straciliśmy jednak bramki. Jestem zadowolony. Nie poddaliśmy się, mogąc strzelić gola na 2:0.

Początek: Był sensacyjny, chodziło o odbiór piłki w korzystnych sytuacjach. Nie jest to łatwe. To prawda, że Barcelonie udało się uspokoić po tym początku. Trzeba wykorzystywać takie bardzo dobre odcinki spotkania.

Pokonanie Barcelony po 19 latach: Czuję się szczęśliwy, ponieważ nie jest łatwo pokonać u siebie taką drużynę jak ta. Wiele nas kosztowało dotarcie do tego miejsca. Cieszę się z powodu piłkarzy, którzy wykonali sensacyjną pracę. Dziś zdobyliśmy tę nagrodę.

Atmosfera na Vallecas: To było niewiarygodne. Dla nas granie w roli gospodarza stanowi wielką przewagę. Kibice pomagają przy wybiciach piłki, powrotach… Mamy tę przewagę i musimy ją wykorzystywać.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tylko dlatego, że Barcelona nie gra codziennie. Takim oto teraz jesteśmy klubem.

"z Barceloną nie wygrywa się na co dzień"
Pozostałe kluby La Liga:
- Potrzymaj mi piwo.

Dobra jeszcze gwałt z Dynamem i będzie komplet.

Jak mecze są dwa na sezon, to chyba logiczne.

To musicie się przyzwyczajać dopóki Koeman jest w Barcelonie xD.

W ostatnim czasie, to jednak wygrywa się na codzień.