• Canal + Sport
  • Barcelona przegrała na wyjeździe z Rayo Vallecano, prezentując fatalny, nieskuteczny futbol
  • Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Radamel Falcao po fatalnym błędzie Busquetsa
  • W drugiej połowie rzut karny zmarnował Memphis Depay

Porażka z Realem Madryt przyniosła nie tylko rozczarowanie wynikające z wyniku, ale również urazy istotnych zawodników. Ze składu wypadli Ansu Fati i Frenkie de Jong, co wymusiło zmiany przed meczem z Rayo. Ronald Koeman postawił od pierwszej minuty na Agüero w linii ataku, miejsce na prawej obronie zajął Sergi Roberto, z kolei w środku pola obok Busquetsa wystąpił Nico, a przed nimi na pozycji nr 10 Coutinho. Po raz kolejny na skrzydle ustawiony został Dest.

Pierwsze minuty to wyraźna przewaga Barçy w posiadaniu piłki, która jednak nie przynosiła żadnych korzyści. Aktywny był Coutinho, ale zamiast zachwycać podaniami otwierającymi, w przeciągu trzech minut aż dwukrotnie stracił piłkę. W 9. minucie uderzył Memphis, jednak nie trafił w bramkę. Blisko gola dla gospodarzy w 20. minucie był Falcao, jednak skończyło się tylko na rzucie rożnym. W 30. minucie fatalną stratę zanotował Sergio Busquets, Trejo zagrał do Falcao, a ten ograł Piqué w polu karnym i spokojnie pokonał Ter Stegena precyzyjnym strzałem. Pięć minut po celebracji gola powinno być już 1:1, ale doskonałe dośrodkowanie Depaya zmarnował Dest. W ostatnim kwadransie Barcelona dominowała, nie stwarzając jednak sobie wielu okazji do zdobycia bramki. Do przerwy wynik był zatem fatalny i gdyby mecz odbywał się na Camp Nou, byłoby bardzo gorąco.

Barcelona dobrze rozpoczęła drugą połowę i już w 50. minucie powinna wyrównać, jednak Nico zmarnował doskonałą okazję. Kolejną okazję pięć minut później zaprzepaścił Agüero po odegraniu Desta. Dobre zawody rozgrywał Nico, który w 60. minucie doskonale obsłużył podaniem Kuna, niestety Argentyńczyk nie zdołał pokonać Dimitriewskiego. Ronald Koeman wprowadził na boisko Demira, ale młody Austriak nie był ani efektowny, ani efektywny. W 71. minucie sędzia podyktował jedenastkę dla Barcelony, dopatrując się przewinienia na Depayu. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany, jednak uderzył bardzo słabo i golkiper gospodarzy pewnie i skutecznie interweniował.

Ostatni kwadrans meczu był bardzo rozczarowujący. Wprowadzeni na boisko Gavi i Luuk de Jong nie odmienili gry zespołu, a gospodarze coraz częściej pokazywali się w polu karnym Barcelony. Sędzia doliczył aż osiem minut, a rosły Holender miał wyśmienitą okazję, by wyrównać po nieprzemyślanym wyjściu z bramki Dimitriewskiego. Dobrą okazję zmarnował jeszcze Gavi, a Rayo utrzymało skromne prowadzenie i zainkasowało komplet punktów. Podopieczni Ronalda Koemana zaprezentowali się fatalnie i zupełnie zasłużenie przegrali. Czy to oznacza koniec przygody z Barceloną holenderskiego szkoleniowca? Tego nie wiemy. Wszelkie usprawiedliwienia powoli przestają przekonywać nawet największych zwolenników Ronalda Koemana.

Rayo: Dimitriewski, Balliu, Saveljich, Catena, Fran García, Oscar (min. 90+1, Mario Suárez), Isi, Santi (min. 63, Unai López), Trejo, (min. 76, Ciss) Álvaro, Falcao (min. 76, Nteka).

FC Barcelona: Ter Stegen, Dest, Piqué, Éric García, Jordi Alba, Busquets, Nico (min. 84, Luuk de Jong), Sergi Roberto (min. 60, Demir), Coutinho (min. 74, Gavi), Depay, Agüero.

Wystawił Mingueze na pożarcie Viniciusowi, a teraz za kare pewnie Mingueza na ławce, bo Koeman zdziwiony ze sobie nie poradził w klasyku hahahaha

Nie wystawiaj Minguezy -> graj Sergi Roberto -> Roberto gra słąbo -> nie wystawiaj Minguezy -> rzuć go od pierwszej minuty na Vini Jr. w klasyku, a potem zmień go w przerwie bo sobie nie poradził -> znów możesz grać Roberto. :/

Puig żeby zagrać to nie wiem co by musiał zrobić...

Śmieszne jest to że Falcao był do wzięcia za darmo był bez klubu a wzięto potężnego De Jonga xD

Jak dzisiaj Piug nie powącha trawy, to lepiej niech sie pakuje i idzie gdzie będzie grał, bo szkoda chłopaka.

W szatni przed meczem. Kuman: wiecie co macie robić? Piłkarze: nie panie trenerze. Kuman: ja też nie XD z fartem mordeczki

Najlepszą wiadomością dotyczącą dzisiejszego składu jest bez dwóch zdań obecność doświadczonego Agüero. Mam nadzieję, że jego obecność wpłynie pozytywnie na resztę zespołu i uda nam się dzisiaj pewnie wygrać.
Po zwycięstwo i trzy punkty!

Rozumiem nasze problemy finansowe. Ale czy ktoś tam analizuje to że dalsza praca Keomana będzie kilku krotnie wyższym kosztem niż jego odszkodowanie za ZWOLNIENIE. LAPORTA CZAS SIĘ OBUDZIĆ, przespałeś kontrakt Messiego a teraz prześpisz największy kryzys Barcelony.

Tylko nie ciśnijcie Gaviego. Chłopak ma 17 lat - on powinien się cieszyć grą w pierwszym składzie, a nie odpowiadać za wynik w 97 minucie.

To jak? Czy to już ta chwila by zwolnić Koemana czy czekamy aż spadniemy do Segunda Division?

Ale ten roberto ma taśmy na rudzielca,co mecz gra beznadziejnie...a i tak nastepny mecz gra,czy to od 1 min czy to z ławki,ehhhh

Luuk jest tak drewniany, że starczyłoby na dwie góralskie chatki.

Brak już słów ,Rudy musi wypierdalac chłop jest bez wstydu i jakiegokolwiek honoru napierdala na zawodników i się dziwi ze gowno grają …I jeszcze za to kase bierze

Oglądam Barcelonę od lat 90' chociaż nie zawsze wygrywali to grali pięknie i z polotem ,dlatego też zacząłem im wtedy kibicować, dziś z tej drużyny została tylko nazwa! Rayo lepiej operuje piłka pod polem karnym przeciwnika, ma szybsze wymiany piłki. U nas długie podanie i potem wrzutka, no ja pitole. Obawiam się że w moim przypadku nadchodzi czas żeby przestać oglądać poczynania tej drużyny dopóki nie zwolnią Koemana (chociaż nie myślałem że kiedyś coś takiego będzie miało miejsce). Nadal im kibicuje ale nie mogę patrzeć na to kalectwo! Liczyłem że Koeman udźwignie ciężar jaki na nim spoczywa, zwłaszcza że dobrze prowadził reprezentacje Holandii, ale tutaj bliżej mu do sukcesów w Valencii czy też Evertone (sarkastycznie oczywiście). Dziś mówię to co większość cules "Koeman Out!"

I pomyśleć że jeszcze parę miesięcy temu byli na tej stronie geniusze co wierzyli że Leo blokuje ten zespół i bez niego będziemy grali bardziej zespołowo. Zapisałem nawet Nicki tych użytkowników. Wiecie co? Ostatnio się nie udzielają na tej stronie.

Depay Aguero i Cou z przodu powinni dać sporo dynamiki, zapowiada się ciekawy mecz, Vamos!

Jestem kibicem Barcy od 30 lat. Ale tak zle grającej nie pamietam. Szanuje Kumana jako gracza. Jako trener jest jednak mega słaby.

Następne trzy mecze będą decydujące

Pięknie przymierzył Luuk de jong. Cóz za parabola

Depay jest rzadszy od kupy..

Rozumiem, co oznacza brak Messiego, sezon przejściowy, gra młodzieżą, regularna plaga kontuzji i pusta kasa.
Za to nie rozumiem stylu gry, braku pomysłu i planu na mecz, zerowego zaangażowania, gry na chodzonego, apatiii, braku walki do upadłego. Te aspekty obrazują jakość Koemana, którego sam do niedawna wspierałem. Ale sie myliłem... Szkoda Barcy, szkoda Koemana, bo to ikona klubu, szkoda nas, kibiców.

No tak i czemu taka cisza na Depaya?? Wszyscy ooo Gavi zepsuł setkę na remis, zgoda zepsuł z powietrznej piłki.. Ale co zrobił Dupay?? Przecież on nie odda karnego, wolnego czy nawet 700 różnego bez skutku... A najlepszym podsumowaniem był z Koeman. Jak jakikolwiek zawodnik w składzie zepsuje dogodną sytuację to rzuca czym popadnie drze się i niedowierza.. Ale gdy wówczas pan Dupay ulubieniec Ludwiczka nie strzeli z karnego to nieee... Po co się złościć na kolejną świętą krowę.. Depay gra tak słabo, że powinien przynajmniej na 1 mecz z ławki wejść może o przytomnieje..

Obecnie Barca nie umie dosłownie niczego co jest kluczowe w futbolu.

Pressing - nie
Gra przy posiadaniu piłki i w ten sposób tworzenie zagrożenia - nie
Kontrowanie - nie
Robienie przewagi na bokach - nie
Bronienie - nie

Nie jest to zespół, którego oglądanie sprawiałoby jakąkolwiek radość. Wiedziałem, że triumfy Barcy w pewnym momencie się skończą, jednak aż takiej degrengolady i to tak nagłej to się nie spodziewałem. Naprawdę jest fatalnie jednocześnie mając piłkarzy, którzy koszą taki hajs. Przez tzw. "DNA Barcy" kto wie czy nasz kryzys nie będzie głębszy niż innych, bardziej uniwersalnych zespołów.

Co jeszcze musi się wydarzyć, żeby zarząd pogonił Ludwiczka? Jakieś pomysły?
Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

Coutinho za Roberto I może Demir na prawe skrzydło

Oczy bolą jak się to ogląda

Nie chciałbym być złym prorokiem , ale …
przy tym rozmachu naszej gry , to w tym sezonie pobijemy pare rekordów .. niestety niechlubnych w historii klubu.
Mam wrażenie , ze tutaj pierwszym krokiem jaki trzeba zrobić prócz zmian personalnych to załatwić chłopaka dobrego psychologa bo nie potrafią dźwignąć ciężaru w minimalnym rozmiarze swoich możliwości.

Ile jeszcze?? Ile jeszcze?? Laporta obudź się!

Przecież po sezonie jeśli nie zajmiemy miejsca premiującego grą w Lidze Mistrzów żaden szanujący się nawet przeciętny piłkarz Typu Dani Olmo o którym myśli Laporta tu nie przyjdzie. Nie mówiąc o piłkarzach typu klasy światowej jak Haaland. Liga Europy czy Puchar Konfederacji jeśli się do nich załapiemy nie będą żadną pokusą. Kiedyś taką pokusą była gra z Messim , dzisiaj co zostało. Z Barcelony tylko nazwa. Nikt nie ma aż takich sentymentów że marzył o grze w Barcelonie , pójdzie tam gdzie więcej płacą z czym u nas i jest problem i tam gdzie będzie realna szansa na jakieś trofeum krajowe czy europejskie.

Nam, to potrzeba takiego trenera, który przyjdzie na pierwszy trening i powie: U mnie się zapierd*la!!". Na razie to nie ma ani woli walki, ani jakiejkolwiek taktyki.

Co robi Depay w Barcelonie to naprawdę nie wiem. Z resztą to samo tyczy się Desta. Laporta weź się do pracy bo nie długo to od Ciebie będą się domagali dymisji

A tymczasem Bayern dostaje 3:0 w łeb :D

Mam nadzieje, ze Xavi sobie poradzi, sytuacja jest fatalna ale wierze, ze mu się uda. Powodzenia!

A więc tak napisze skrótem bez wyzwisk wulgaryzmów. Zaparzona meliska pomogła by uniknąć bana na tym portalu. #KoemanOut

Jest chu.owo, ale przynajmniej stabilnie;)

Dlatego Haos dał karnego za to padolino. Żeby Depay mógł sie bardziej skompromitować

Dawno nie byłem tak zmęczony oglądaniem gry Barcelony....

Rayo biega biega biega a nasi jakby po maratonie byli.

Nie ma to jak Pusii.Żółw stepowy,nie obrażając żółwi

Zakład, że w 46 min Koeman wpuści Gaviego za Nico, zamiast Roberto?

Powiem wam że przykro mi jest ze przez kilka złych decyzji mój klub tonie w długach, ze nie ma mocy, nie ma chęci zwyciężania. Nie ma w drużynie generała Puyola który tak motywował kolegów ze ci wychodzili prawie z każdej opresji. Gdyby ktoś 5 lat temu mi powiedział że Barcelona będzie tak słaba jak dzisiaj, to kazałbym mu wziąść mega rozpęd i uderzyć głową w ścianę. Naprawdę przykre ze tak wielki klub od kilku lat jest kompromitowany przez złe zarządzanie jak i wyniki.

Widać ile znaczył Leo dla tej drużyny, człowiek niezastąpiony, bez niego ten klub jest zwykłym średniakiem

4231 z Roberto na PO Destem na PS i Cou na 10

@narciarz gdzie ty tu 321 widzisz xd

@kaczorra86 zawsze mnie zastanawia co niektórzy ludzie maja w głowach. Ten piłkarski emeryt jest nadal najlepszym piłkarzem na świecie i do tego generuje astronomiczne zyski. Psycholog to by się bardziej przydał ludziom na tej stronie, takim jak ty którzy maja wieczny ból dupy. Do tego jeszcze każdy myśli ze wie czego potrzebuje klub

# murem z Kumanem

Aż chciałoby się odpowiedzieć autorowi artykułu klasykiem: 'Fatalny to Ty jesteś...', ale niestety tytuł jest trafny. :(

Szczerze ? Szkoda mi Koemana, widać, że chłop chce, zależy mu, ale z drugiej strony może to brak umiejętności trenerskich, a może duża część winy leży w drużynie, bo na boisku wygląda jakby im zależało tak sobie... Nie biorę w obronę trenera, ale uważam, że też łatwego zadania nie ma i z jego doświadczeniem,.autorytetem trenerskim porwał się trochę z motyką na księżyc.

Zmiana trenera? Na pewno. Ale czy w tym momencie? Czy nowy trener tchnie ducha walki w drużynę?
Moim zdaniem to duuuży znak zapytania, ale mimo tego, że nie byłem za zwolnieniem Koemana myślę, że należy mu podać rękę i podziękować. Tak, wiem, odszkodowanie. Niemniej jednak jeśli nie znajdzie się trener z naprawdę dobrym skillem, który podejmie się ogromnego wyzwania jakim jest prowadzenie tej drużyny, to też zmiana trenera dla samej zmiany nie ma większego sensu.

Trudne czasy nastały, ale wierzę, że wygrzebiemy się z tego dołka.

Visca el Barca!

przeciez to jest kurwa zalosne.

Ja pierd... Przecież tu jest zero taktyki.. zero
Jak można tak grać w piłkę, co ta ruda menda odwala.. Uwierzcie to nie jest wina piłkarzy to jest wina tylko i wyłącznie trenera gdzie nie nie umie zawodników ustawić i wydrzeć na nich mordy.. Kazdy inny trener jak ogladam mecz skacze koło ławki jakby miał parkinsona a ten ludwiczek z krzywą gębą stoi z rękoma w kieszeni i przewraca tylko oczami.. Mam nadzieje ze to byl jego ostatni mecz