Media: Barcelona negocjuje z Dembélé, ale agenci piłkarza mają inne plany

Julia Cicha

26 października 2021, 19:00

MD, Marca

46 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona stara się przedłużyć umowę z Ousmane’em Dembélé, ale sprawy nie przebiegają tak szybko, jak by tego chciała. Na razie nie wiadomo, czy klub planuje posadzić Francuza na trybunach, jeśli nie przysta on na zaproponowane warunki. Dziś pytano o to Ronalda Koemana na konferencji prasowej.

Kontrakt skrzydłowego wygasa w 2022 roku, a więc już w styczniu Dembélé mógłby negocjować z innymi klubami. Barcelona proponuje mu obniżkę pensji, a Ousmane chce wg Mundo Deportivo pozostać na Camp Nou, ale jego agenci zapewniają go, że lepiej byłoby odejść, ponieważ w innym miejscu mógłby zarobić więcej i być bardziej ceniony sportowo. Oczywiście przedstawiciele gracza również by na tym zyskali. Dziennik dodaje, że Barça ustaliła konkretny termin zakończenia negocjacji. Jeśli się nie uda, spróbuje wystawić Francuza zimą na sprzedaż, by móc na nim zyskać.

Możliwe, że klub zdecyduje się rozmawiać bezpośrednio z Dembélé, skoro jego agenci mają nieco inne plany. Jeśli Ousmane rzeczywiście chce zostać, to oczywiście do niego należy ostatnie słowo. Przekonać mają go sztab szkoleniowy oraz przedstawiciele zarządu. Ronald Koeman powiedział dzisiaj na konferencji prasowej, że liczy na piłkarza, ponieważ ma on umiejętności odróżniające go od kolegów z drużyny. Dodał również, że nie wie, czy Barcelona planuje odesłać go na trybuny w razie braku możliwości przedłużenia z nim umowy. Według MD raczej się tak nie stanie, ale Marca podkreśla, że taki scenariusz nie jest wykluczony. W tym roku Barça zastosowała już tę strategię w przypadku Ilaixa Moriby.

Kolejnym zawodnikiem, który nie przedłużył jak dotąd umowy z Barceloną, jest Sergi Roberto. Mundo Deportivo jest zdania, że wychowanek chce pozostać w klubie, ale na razie zerwano wszelkie negocjacje, które zostaną wznowione dopiero w bliżej nieokreślonej przyszłości.  Agent Katalończyka potwierdza, że w każdym momencie możliwy jest powrót do rozmów.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zawodnik/symbolu upadku Blaugrany…
1. Sprowadzony z kasy za sprzedaż Neymara
2. Sprowadzony zamiast Mbappe, który był do wzięcia i Monako wolało go odsprzedać nam, zamiast PSG
3. Sposób wyciągania go z Dortmundu
4. Pudła w decydujących/wielkich meczach, w decydujących wielkich akcjach - Roma i Liverpool o ile pamiętam.
5. Wieczne kontuzje i niesportowy tryb życia… ogólna głupota.

Niech już zabiera manaty i wypierdziela. Dobrze by było zarobić na nim cokolwiek, chociaż tak czy inaczej w kategorii najgorszego transferu w historii klubu zajmuje zdecydowane pierwsze miejsce.
« Powrót do wszystkich komentarzy