Mundo Deportivo: Dwie przeszkody na drodze do nowego Camp Nou

Mateusz Doniec

22 października 2021, 14:00

Mundo Deportivo

2 komentarze

Fot. Getty Images

Dwa rzędy lóż VIP wokół nowego Camp Nou sprawią, że wzrosłyby wysokość oraz obwód stadionu, przekraczając wymiary ustalone w pozwoleniu na budowę i licencji budowlanej. Prezydent Barcelony Ada Colau nie zamierza się na to zgodzić.

Tydzień temu Mundo Deportivo informowało, że niemożliwe jest, aby Barça rozgrywała swoje mecze na Estadi Johan Cruyff, ponieważ nie pozwalają na to warunki dostępu, a ponadto nie ma możliwości zwiększenia liczby dostępnych miejsc do 40 lub 50 tysięcy. UEFA nie wydałaby na to zgody. W środę nowa burmistrz Sant Joan Despí Belen Garia powiedziała, że nie ma takiej możliwości, a wczoraj Joan Laporta podczas konferencji prasowej z okazji przedłużenia umowy z Ansu Fatim praktycznie zrezygnował z pomysłu. Prezydent zasugerował natomiast możliwość, że Barça nie przestałaby grać na Camp Nou w trakcie prac. Takie rozwiązanie zostało już zaplanowane przez Nikken Sekkei i klub przy zapewnieniu minimum 70 tysięcy miejsc dla kibiców w każdym meczu.

Kolejnym krokiem będzie powrót do pierwotnego projektu japońskich architektów. Pomysł umieszczenia dwóch rzędów loży VIP na wysokości drugiego poziomu stadionu niesie ze sobą dwie sprawy: Po pierwsze, dzięki temu, że „pierścień” całej trzeciej kondygnacji będzie zaczynał się wyżej, stadion zyska na wysokości, przez co filary podtrzymujące nowy poziom będą zajmować większą powierzchnię. W związku z tym wysokość i obwód nowego Camp Nou wzrosłyby ponad to, co zostało określone w pozwoleniu na budowę i licencji budowlanej. To dwie główne granice, których Prezydent miasta Barcelony Ada Colau nie pozwoli przekroczyć. Zmiana tego stanu rzeczy oznaczałaby ponowne rozpoczęcie negocjacji z Radą Miasta i sąsiadami oraz brak możliwości rozpoczęcia prac w czerwcu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

po co powiększać ilość miejsc, jak i tak średnia z poprzednich sezonów to może 60-70k?