Dani Alves: Tęsknię za Barceloną, to przyjemność tu wrócić

Dariusz Maruszczak

21 października 2021, 10:15

Barca TV, MD, Marca

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Mecz Barcelony z Dynamem z wysokości trybun obserwował Dani Alves, o którym mówi się, że chciałby wrócić do katalońskiego klubu. Sam Brazylijczyk w wywiadzie dla Barça TV przyznał, że tęskni za Blaugraną, i opowiedział o swoich wrażeniach z powrotu na Camp Nou.

– To przyjemność i zaszczyt wrócić do tego cudownego domu po takim czasie. Tyle wspaniałych rzeczy, jakie tu przeżyliśmy. Powrót tutaj to piękna retrospekcja – stwierdził Alves.

Brazylijczyk został zapytany o najbliższy pojedynek z Realem. – El Clásico to mecz, który czuje się już w trakcie tygodnia. Kiedy to spotkanie nadchodzi, są ogromne oczekiwania, bo stają naprzeciw siebie dwie historyczne drużyny. Wrażenia zawsze są świetne, doświadczyłem wielu dobrych rzeczy w tych starciach. Mam nadzieję, że nadal będziemy gromadzić dobre wspomnienia. Liczę, że Barcelona rozegra wspaniałe spotkanie i ucieszy kibiców. Barça jest w procesie zmian, ale to zawsze Barça i musi walczyć. Nie możemy tracić nadziei, zdając sobie sprawę, że klub jest w procesie przejściowym, aby znów robić rzeczy tak jak wcześniej.

– Z Klasyków, w jakich wziąłem udział, zostaje mi w pamięci 5:0 na tym stadionie i 6:2 na Bernabéu. W tak skomplikowanym spotkaniu jak to uczyniliśmy najłatwiejszym to, co najtrudniejsze. W El Clásico udało mi się strzelić jednego z najlepszych goli w mojej karierze. To będzie przyjemność znów być na El Clásico – dodał, potwierdzając, że będzie oglądał z trybun Camp Nou także spotkanie z Realem.

Alves wypowiedział się również na temat Sergiño Desta. – Jest świetnym piłkarzem, ale wielcy zawodnicy muszą też zrozumieć, jak działa Barcelona. W tym domu żyje się inaczej i trzeba to załapać. Tutaj wymagają od ciebie innych rzeczy niż w pozostałych zespołach. Dest musi to zidentyfikować, ale to jest cały proces. Będzie szedł do przodu, ponieważ ma wszystko, czego potrzebuje boczny obrońca. Świetni piłkarze zawsze są mile widziani w Barcelonie.

– Ja też tęsknię za Barceloną. Teraz nadszedł czas, żeby zachęcić z zewnątrz, aby Barça wróciła na szczyt. Jestem przekonany, że wróci na swoje miejsce – podsumował.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Na dzisiejsza Barcelonę Dani jak znalazł. Szkoda że tak szybko odszedł z Barcelony jak dla mnie za szybko.
« Powrót do wszystkich komentarzy