Jordi Alba: Dynamo nie stwarzało sobie szans, ale nie pozostawiliśmy dobrego wrażenia

Łukasz Lewtak

20 października 2021, 21:18

Movistar, AS, Marca

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Jordi Alba, autor asysty do Gerarda Piqué przy jedynym golu dla Barcelony w meczu z Dynamem Kijów na Camp Nou, na gorąco skomentował boiskowe wydarzenia i pierwsze trzy punkty dla Blaugrany w Lidze Mistrzów w sezonie 2021/22.

Czy spodziewałeś się, że będziecie tak bardzo cierpieć w dzisiejszym meczu?

W pierwszej połowie mogliśmy zdobyć więcej niż jedną bramkę, ale tego nie zrobiliśmy. W drugiej części nie byliśmy dobrzy w pressingu i cierpieliśmy. Rywale nie stwarzali sobie szans, ale wrażenie, jakie pozostawiliśmy, nie było dobre. Uważam jednak, że w pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze. Musimy się jednak poprawić w stosunku do tego, co było w drugiej połowie.

Czego zabrakło w drugiej połowie?

Kontynuowania gry z taką samą intensywnością, ale można to osiągnąć dzięki ciężkiej pracy.

Gola musiał strzelić obrońca...

Tak. Jak na obrońcę, Gerard zdobywa wiele bramek. Prawda jest taka, że dzisiaj posłałem mu prawdziwą perełkę. Musiałem mu powiedzieć, żeby mi podziękował (śmiech).

Jak się czujesz? Miałeś problemy z prawą kostką.

Nie jest to poważne, ale na pewno coś mi dolega.

Teraz przed wami El Clásico.

Ten tydzień był ważny i wygraliśmy oba mecze. Dzisiejsza ewentualna porażka oznaczałaby odpadnięcie z Ligi Mistrzów. Kibice dobrze zareagowali, pomagają nam się rozwijać. Spodziewamy się trudnego meczu w niedzielę. Nie ma znaczenia, w jakiej dyspozycji i po jakiej serii przystępuje się do El Clásico, mamy nadzieję, że damy kibicom radość i wygramy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jedynie Dest szarpal na swojej stronie. A wiekszosc grala jaby pierwszy raz se soba. De Jong, Depay jakby trafili do Barcy wczoraj. Real takiej okazji nie przepusci.

Laporta powinien po tych remisach z cadizami go zwolnić, lub po przegranej z Benefica, ale dobra niech będzie, ze nie ma trenera do zastąpienia Koemana. Dopadniemy z LM, zaraz lige zaprzepaści i kolejny sezon do kitu

Nie, to wrażenie nie było dobre, było wujowe.

Alba pique i dest to jedyne + dzisiejszego meczu reszta to tragedia, popieram komentarz kolegi niżej, bez zmiany trenera nic nie osiągniemy nie wiem jakim prawem ja kompletny laik to widzi a Laporta nie...

Koeman wejdzie w niedziele do szatni i powie "Grajcie swoje" po czym wyjdzie, przegra a na konferencji powie, że nie ma kim grać. I tak kręci się to od roku.