Kto zagra na środku obrony Barcelony w meczu z Dynamem Kijów?

Dariusz Maruszczak

19 października 2021, 17:00

Mundo Deportivo, AS

14 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Barcelona ogłosiła już swoją kadrę na mecz z Dynamem Kijów, w której zabraknie dwóch grających dotychczas stoperów
  • Absencje Ronalda Araujo i Erica Garcíi oznaczają, że Ronald Koeman będzie musiał skorzystać z nietypowego rozwiązania
  • Do tej pory w podstawowym składzie za każdym razem wybiegał jeden z tych dwóch graczy

Koeman po raz pierwszy w tym sezonie zmierzy się z sytuacją, w której nie będzie mógł postawić na Araujo lub Garcíę. Urugwajczyk jest kontuzjowany i prawdopodobnie będzie poza grą przez najbliższe dwa tygodnie. Z kolei reprezentant Hiszpanii musi odcierpieć karę zawieszenia za czerwoną kartkę ze spotkania z Benficą. Do dyspozycji trenera jest za to Gerard Piqué, który będzie miał nowego partnera w obronie. Koeman może zastosować różne rozwiązania w tym zakresie.

Pierwszym z nich jest postawienie na Clementa Lengleta, który wcześniej przez długi czas grał u boku Piqué. W tym sezonie Francuz wypadł jednak z łask Koemana i musi oglądać z ławki występy Araujo czy Garcíi. Mimo to warto zwrócić uwagę, że to właśnie Lenglet zastąpił Piqué w pojedynku z Getafe i zanotował całkiem udany występ. 26-latek pojawiał się na murawie także w trzech innych spotkaniach, ale jedynie na kilka ostatnich minut. Gdyby Lenglet dostał szansę i ją wykorzystał, mógłby poprawić swoje notowania, zwłaszcza że zdaniem niektórych mediów jego rzadka gra wynikała też z problemów zdrowotnych.

Jeszcze gorzej wygląda położenie Umtitiego, który w tym sezonie nie pojawił się na murawie nawet na minutę. Stoper zapewnia, że czuje się dobrze i czeka na szansę, ale fakty wyraźnie wskazują, że jest on ostatni w kolejce do gry w obronie. Być może bardziej prawdopodobny jest nawet występ Oscara Minguezy. 22-latek stale jest brany pod uwagę przez Koemana, a w obecnej kampanii zagrał już w ośmiu spotkaniach, ale był ustawiany przede wszystkim na prawej obronie. Warto jednak dodać, że w poprzednim sezonie holenderski szkoleniowiec ochoczo korzystał z Minguezy również na pozycji stopera, gdzie wychowanek występował 26 razy.

Istnieje też możliwość, że Koeman zdecyduje się na grę trójką środkowych obrońców. W takim wariancie dwóch wyżej wymienionych i aspirujących do występu piłkarzy mogłoby dostać szansę, ale nie można też wykluczyć przesunięcia gracza z innej pozycji. Trener wielokrotnie w razie konieczności przesuwał np. Frenkiego de Jonga do obrony.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jaki troll z tym zdjęciem.
« Powrót do wszystkich komentarzy