• 5' Jose Gaya
  • Barcelona pokonała Valencię 3:1 po niezłym meczu całego zespołu
  • Bramki dla gospodarzy zdobyli Fati, Memphis po rzucie karnym oraz Coutinho
  • Jedyne trafienie dla Valencii zanotował José Gaya

Spotkania po przerwach reprezentacyjnych zawsze są trudne. Dla gospodarzy poziom trudności już dawno wzrósł jednak dramatycznie i niezależnie od okoliczności - w pojedynku z Valencią liczyły się tylko trzy punkty. Ronald Koeman trochę zaskoczył składem, wystawiając Desta na skrzydle i cofając Roberto na pozycję prawego obrońcy. Od pierwszej minuty wyszedł także Ansu Fati, a kolejną szanse otrzymał Gavi.

Barcelona rozpoczęła spotkanie słabo, bo od dwóch kolejnych strat na własnej połowie, których jednak Valencia nie zdołała przekuć w groźną akcję. W odpowiedzi dobry kontratak zakończył strzałem Ansu Fati, ale został dobrze zablokowany. To Valencia wyszła jednak na prowadzenie chwilę później, po tym jak José Gaya pokonał Ter Stegena strzałem z dystansu. W 10. minucie blisko gola był Dest, jednak szybsi byli obrońcy i przerwali dośrodkowanie Alby. W 13. minucie już wpadło. Ansu Fati huknął zza szesnastki po odegraniu Depaya i było 1:1. Gra się wyrównała, ale brakowało precyzji w akcjach ofensywnych. Bardzo wysoko ustawiony Dest starał się rozciągać grę zespołu. Bardzo aktywny i agresywny był także Gavi.

W 25. minucie na bramkę uderzył Guedes, ale na szczęście dla Barcelony niecelnie. W pole karne dwukrotnie wdzierał się Fati, w obu przypadkach bez sukcesu. W 40. minucie Barcelona rozegrała świetną akcję, po której wychodzący do dośrodkowania Ansu został zaatakowany od tyłu i Manzano nie miał wątpliwości - żółta kartka dla Gayi oraz rzut karny! Jedenastkę na gola zamienił Memphis Depay. Przed przerwą Valencia jeszcze zaatakowała i miała okazję po faulu Desta przed polem karnym. Zagrożenia pod bramką Ter Stegena jednak już nie było i to gospodarze schodzili do szatni prowadząc.

W drugą połowa lepiej weszła Barcelona. W 50. minucie świetnie wpadł w pole karne Dest, wymienił piłkę z Depayem i odegrał do Fatiego, a ten od razu uderzył na bramkę, niestety niecelnie. Odpowiedź Valencii była bardzo konkretna - Guedes dograł do Solera, który trafił w słupek. W 57. minucie Ter Stegen dobrze interweniował po silnym strzale Guedesa i był to jasny sygnał, że zaczyna zarysowywać się przewaga Valencii. Goście zyskali przewagę w środku pola i potrafili dłużej utrzymać się przy piłce. Ronald Koeman szybko zareagował i w 59. minucie wpuścił na boisko Coutinho w miejsce Ansu Fatiego.

W 78. minucie znakomitą akcję przeprowadził Carlos Soler, ale ostatecznie Piqué wybił piłkę z pola karnego. W odpowiedzi ruszył Dest, jednak w ostatniej chwili został powstrzymany przez obrońcę. Chwilę później w polu karnym znalazł się Coutinho, niestety został zablokowany. Valencia odpowiedziała strzałem Maxiego z rzutu wolnego, na szczęście niecelnym. Wreszcie w 85. minucie Barcelona zdołała wypracować okazję bramkową - Dest znakomicie wypatrzył dobrze ustawionego Coutinho, a Brazylijczyk się nie pomylił i podwyższył prowadzenie. Chwilę później po indywidualnej akcji Depaya szansę na drugie trafienie miał Coutinho, tym razem jednak chybił w trudnej sytuacji.

W samej końcówce z dystansu uderzył jeszcze Alba, ale piłka minęła słupek. Kolejna kontra została natomiast zatrzymana przez obrońców, a sędzia zakończył spotkanie chwilę później. Barcelona wygrała ważne spotkanie i zyskała trochę pewności siebie przed bardzo ważnymi meczami z Dynamem i Realem Madryt. Swoją klasę potwierdził Ansu Fati, potencjał znów pokazał Gavi, a w końcówce spotkania na placu gry pojawił się też Agüero. Nawet Dest wystawiony dziś na skrzydle pokazał się z bardzo dobrej strony. Teraz czas na Ligę Mistrzów.

FC Barcelona: Ter Stegen - Roberto (min. 71, Mingueza), Éric García, Piqué, Alba - Busquets, Frenkie de Jong, Gavi (min. 71, Nico) - Dest (min. 87, Agüero), Memphis Depay, Ansu Fati (min. 59, Coutinho)

Valencia: Cillessen - Foulquier (min. 75, Musah) , Paulista, Diakhaby, Gaya - Soler, Wass, Guillamón (min. 86, Costa), Duro (min. 59, Marcos André) - Guedes (min. 75, Denis Czeryszew), Maxi Gómez (min. 86, Manu Vallejo)

Cieszę się że Coutinho strzelił brameczke :) Lubie gościa i chciałbym żeby wrócił do dobrej formy bo to dobry piłkarz.

Roberto ma chyba taśmy na rudego

Dlaczego nie Nico albo Cou za Roberto... Tak to super składzik.

@formentera2017 tylko tacy mali ludzie jak ty tak piszą....

Przestańcie już stękać i jęczeć o tego Roberto.

i tak sie strzela karne, zero litosci

Fajnie że jest Fati i Gavi....ale znów ten Roberto....

Wreszcie dobry mecz Barcelony . Drużyna dobrze zareagowała na ostatnie niepowodzenia i zasłużenie wygrała ten mecz . Mega mi się podobał Dest na tym prawym skrzydle być może to jest dla niego lepsze miejsce do grania a nie prawa obrona gdzie w defensywie czasami jest strasznie ogrywany . Fati co gość uderzy na bramkę to gol ma świetnie ułożoną prawą nogę nie jest jeszcze w 100 % przygotowany na granie 90 min ale to przyjdzie z czasem . Cieszy również bramką Coutinho chyba z rok bramki nie strzelił i wreszcie się udało oby to go choć trochę odblokowało .

Roberto, piłkarz zupełnie nijaki jak na obecne czasy w futbolu. Piłkarz którego nie charakteryzuje ani siła, ani świetne rozegranie, a tym bardziej szybkość. Nie mam pojęcia czemu gra.

@stone80 Pozdro dla @stone80 który podnieca się geniuszem trenerskim Koemana po jednym meczu.
Co do Koemana, to raczej nic go nie uratuje, ale poczekamy, zobaczymy i ocenimy.

4-4-2 u Koemana czy może diabeł prędkości Roberto na skrzydle? ????

Ten gol Coutinho może przywróci mu wiarę we własne umiejętności, bo ma nie małe.

@formentera2017 Od 1992 roku piszę się przez duże K

Jak powiedzieli w ElevenSports? "Powiew optymizmu"? Chyba wypada się zgodzić. Nieźle się oglądało.

@noface 5 minut pozniej haha dest czaruje :D i to jest wlasnie nie ogladanie do konca i wiara do konca :)

@equwesta no ledwo sobie go wyobrazilem juz kontuzje dostal :/

@Mati93 Zacny dowcip, milordzie.

zaczyna się.... czemu to, dlaczego to?? ja pie.... wstawiłby Cou, to by było, czemu on, przecież to sabotaż...

@stone80 Dwa słabsze mecze? To chyba tylko w lidze mistrzów

@Mati93 Co Ty pieprzysz. Od jakiegoś czasu obniżył loty ale to jest zawodnik który zazwyczaj był jednym z najlepszych na boisku i oczywiście jest jednym z najlepszych zawodników na świecie. Rozumiem ze możesz mieć swoje zdanie ale to jest zawodnik wokół którego powinna byc układana cała pomoc

Cieszę się, bo nareszcie wygrywamy, a Valencia całkiem dobrze dzisiaj grała. Martwi mnie trochę Depay, zaczął zajebiscie a teraz gra jak na hamulcu.

Nie wiem czy wy tez to widzicie ale nasze linie obrony, pomocy i ataku wogole nie wyglądają jak żadne ustawienia, wszyscy tak trochę biegają gdzie chcą i próbują być „10tka” barcy, czasami to wyglada bez pomysłu.

Miłe zaskoczenia taki mecz. Fati w ataku w pierwszej połowie robił dużą różnicę. Bramka perfekscja. Jego miejsce. Pique dobre zawody, gdzie Maxi uderzył Go dwa razy w twarz a Gil pokazuje , że w walce przypadkowo głową się zderzyli.
Alba dużo ciekawych podań w ofensywie ale w obronie mega błędy. Eric według mnie brak dynamiki.
Busi po kadrze nadal w formie.
Franki dopiero w drugiej połowie kilka ciekawych rajdów z piłką.
Coutinho z bramką to cieszy może zacznie zyskiwać pewność widać, że drużyna Go mocno wspiera.
Ter dobra gra i według mnie szczęśliwa obrona strzału Gonzalo.

Ważne 3 punkty po fajnym meczu. Ostatni taki to pierwsz kolejka.

Oby to był początek powrotu Barcy na normalne tory. I w sprawach organizacyjnych omawianych przed meczem, i w sprawach czysto piłkarskich.

Koeman przed golem Coutinho miał ciśnienie 200/100 po golu unormowalo się na 130/80

@m4ti220 Dest jest dzisiaj kotem takim że hej!

@slayer chyba sie troche pospieszyles z komentarzem

Fajnie, że udało się strzelić 3cią bramkę. Brawa dla Desta za pójście do końca.

Pique przeżywa jakby dostał cegłą w głowę, przydałby się Puyol który by go podniósł i powiedział przestań histeryzować tylko graj

ostroznosc w przypadku Fatiego nie zaszkodzi

Dawno nie było tak, że ocz6 nie bolą ;)
Fati z Albą robią grę.
Gavi też niezły, choć zmieniłbym go profilaktycznie w 60 minucie ;)

Kiedy ten rudy krecio ,trener zrozumie ,że Sergio R. już dawno nie powinien grać? zajmuje miejsce i krząta się jak żyd po pustym sklepie

Pozdro dla zalosnych kibicow skreslajacych trenera po 2 slabszych meczach :)

@sebkoz6
Ter Stegen - nie wiadomo za co

Jest na prawdę ok, coutinho dziś pograł troche w środku pola bliżej lewej strony i wyglądało to o niebo lepiej. To nie jest skrzydłowy.
Nic tylko czekać na dembele, młodzi z meczu na mecz duży progres.

Czasami mam wrażenie , że zawodnicy Barcelony są w szoku , że można próbować strzelać z daleka i dlatego zostawiają tyle miejsca rywalowi po prostu nie mogą uwierzyć, że tak można :P

Złote dziecko Ansu Fati… Ale ten chłopak ma potencjał, może być gwiazdą pokroju Mbappe. Gdyby do tych naszych młodych udało się ściągnąć Haalanda mielibyśmy niesamowity zespół na lata.

Alba dzisiaj znakomity. Gavi obawiam się, że musi zostać zmieniony, bo jego obecność grozi czerwem

złóż CV może zatrudnią Ciebie... ekspert, tylko narzekać.... co by nie zrobił, to niektórzy próbują wymądrzyć się, że źle robi... jak tacy fachowcy z Was, to do roboty

Pięęękna bramka!!!

szybko poszło ......

Ahh shit here we go again (Roberto)

Po co ten Roberto?

Dlaczego Gavi na ataku? Przecież to pomocnik. To nie lepiej byłoby dać Cou na skrzydło a Gaviego w pomocy za S.Roberto?

Cieszy zwycięstwo ale poziom nadal słaby nic się nie zmieniło od meczu z Levante.

Alves mimo wieku byłby lepszy od Roberto, fajnie mogłaby wyglądać prawa strona Alves razem z Destem, w ofensywie na pewno super, ale ciekawe jak z defensywą byśmy stali na prawej stronie

Fart i tyle. Fati odmieni Barcę, ma mega talent 10 zadłużona, wierzę w niego :)

Jak ta maszynka się zazębi to nie bedzie aż tak zły sezon jak się wydaje, trzeba jeszcze to wyjście z grupy wyszarpać w LM.
Co do skrajnych opinii na temat Depaya (widziałem opinie ze najsłabszy na boisku) to nie wiem czy za wysokie oczekiwania czy co, ale głupoty piszecie :)

@Veysel może i trochę strat, ale w każdej kluczowej akcji brał udział, jeszcze na koniec jakby to Aguero dobrze przyjął :). Sumarycznie występ na plus.

W końcu gra się mogła podobać. Bardzo dobra zmiana Coutinho. Mam nadzieje że to właśnie był przełomowy mecz. Vamos Barca!!!

Golllllllll ;) coutinhooo !!!

@equwesta jesteś guuupi

@FiFi_FF Zapomniałeś o tym żeby zmienić Roberto

Jest dobrze, pechowo stracony gol. Ale odpowiedź wyśmienita. Jest pazur w grze. Oby tak samo nastawieni wyszli na drugie 45 min.

@Karol_VeB Nawet jeśli Barca wygra to znajdą się argumenty że to nie była zasługa trenera.

Ale szybko przeleciało te 45min - dobrze się to ogląda - w drugiej polowie zagrać nie gorzej i cenne 3 punkty będą nasze!

Ktoś tam coś pisał o depayu ? Strata? co :D słabo co ? haha pięknie Visca el barca lecimy po 4:1 !

Depay dziś pięknie czaruję :D i wymiana jordiego z fatim może kiedyś będzie jak messi i jordi haha :) tego życzę.