José Bordalas: Barcelona jest zdecydowanie jednym z kandydatów do zdobycia mistrzostwa

Mateusz Doniec

16 października 2021, 18:30

As

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Trener Valencii José Bordalas potwierdził podczas konferencji przedmeczowej, że będzie mógł liczyć w meczu z Barcelona na powracających po kontuzji Gayę, Solera i Czeryszewa. Hiszpański szkoleniowiec nie ma wątpliwości, że zmierzy się w niedzielę z kandydatem do tytułu.

AS: Nigdy nie wygrałeś na Camp Nou… Marzysz o zwycięstwie?

José Bordalas: Zawsze jest ten pierwszy raz. Często mówię, że im dłużej coś ci nie wychodzi, tym bliżej jesteś osiągnięcia celu. To, co było, mnie nie interesuje. Koncentruję się na tym, co dzieje się teraz. Myślę tylko o jutrzejszym spotkaniu. Ja nie wierzę w marzenia, a w pracę. Każdy ma marzenia, lecz to praca umożliwia dokonywanie wielkich rzeczy.

Kto nie będzie mógł jutro zagrać?

Thierry Correia wkrótce dołączy do grupy, a Toni Lato doznał skurczu. Nie wiem, czy będzie mógł jutro zagrać. Koba Koindredi również ma mały problem zdrowotny. Pozostali zawodnicy są gotowi do gry. Będę mógł liczyć na Gayę, Solera i Czeryszewa. To bardzo dobra wiadomość

Co czujesz, wybierając na Camp Nou?

Z innymi drużynami wiele razy graliśmy tam mecze, które nam nie wychodziły.

Czy Barcelona nadal jest kandydatem do tytułu?

Nie rozumiem ludzi, którzy mówią, że nie jest kandydatem do mistrzostwa. To w tej lidze dosyć normalne, że gdy drużyna taka jak Barcelona zalicza początek sezonu bez zwycięstwa w każdym meczu z rzędu, mówi się takie rzeczy. Barcelona jest zdecydowanie jednym z kandydatów do walki o mistrzostwo i zakończy sezon wśród najlepszych. Miała problemy na początku sezonu, lecz poprawi je już w nadchodzącym meczu.

Co daje Barcelonie Ansu Fati i co może dać Agüero?

To dwaj świetni zawodnicy. Znamy Agüero, podobnie jak Ansu. Zespół zyskuje dzięki nim nieprzewidywalność. Wraca także Jordi Alba. To bardzo ważni piłkarze. Mogą nas oszukać, bo mają szybkich zawodników, którzy prezentują bardzo dobry poziom. Nie mają Messiego, lecz wciąż są tam świetni piłkarze. Odejście Messiego może zdestabilizować zespół na krótki czas, tak jak miało to miejsce w Madrycie po odejściu Cristiano Ronaldo. Wrócą do optymalnej dyspozycji i będą mieli szansę na tytuły.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

dobra dobra wariacie

Barcelona na razie jest kandydatem do mistrzostwa świata jak rozwalić klub. I jeszcze takie zdanie o problemach :"Miała problemy na początku sezonu, lecz poprawi je już w nadchodzącym meczu" Gdyby Koeman powiedział coś podobnego zaraz rozpętała by się burza że nie wierzy w swoją drużynę.

Bordalas ma swoją opinię a Koeman swoją :)

Bordalas dobrze mówi, szacunek przede wszystkim :)

Oby było tak jak mówi