Podsumowanie występów piłkarzy Barcelony podczas ostatniej przerwy reprezentacyjnej

14 października 2021, 20:45

FCBarcelona.es

6 komentarzy

Dla piłkarzy Barcelony dobiegła już końca październikowa przerwa reprezentacyjna. Był to wyjątkowo interesujący okres dla kilku zawodników, a zwłaszcza dla Hiszpanów, którzy grali w finale Ligi Narodów. Memphis Depay znów poprawił swoje świetne osiągnięcia strzeleckie, a skutecznością zaimponował nawet Sergiño Dest. Mniejsze powody do zadowolenia ma za to Ronald Araujo.

Sergio Busquets - 180 minut gry

La Roja nie zdołała zwyciężyć w turnieju finałowym Ligi Narodów, ponieważ po wygranej z Włochami (2:1) przegrała z Francją (1:2), ale Busquets może być zadowolony ze swojej postawy. Pomocnik Barcelony został wybrany MVP rozgrywek, a w finale zanotował piękną asystę przy trafieniu Oyarzabala. W obu spotkaniach 33-latek grał od pierwszej do ostatniej minuty.

Éric García - 90 minut

Obrońca nie zagrał z Włochami, ale był w podstawowym składzie w spotkaniu z Francją. Irracjonalny przepis o spalonym w akcji z jego udziałem przesądził o wygranej Les Bleus.

Sergi Roberto - 7 minut

Awaryjnie powołany wychowanek Barcelony wszedł na boisko w końcówce starcia z Włochami, a w konfrontacji z Francją nie pojawił się na murawie.

Gavi - 158 minut

Sensacyjnie powołany 17-latek zaskoczył niektórych dziennikarzy i potrafił zaprezentować odpowiedni poziom w obu spotkaniach Hiszpanii. Gavi stał się najmłodszym debiutantem w historii La Rojy, ale mimo to imponował dojrzałością, choć Luis Enrique zmieniał go w końcówkach pojedynków.

Nico González - 59 minut

Pomocnik zadebiutował na niższym poziomie niż Gavi - w reprezentacji U-21. W meczach ze Słowacją i Irlandią Północną Nico pojawiał się na murawie w drugich połowach. Młodzi Hiszpanie pewnie prowadzą w swojej grupie eliminacji mistrzostw Europy z kompletem punktów po czterech spotkaniach.

Frenkie de Jong - 150 minut

24-latek rozegrał pełne spotkanie z Łotwą (1:0), a w starciu z Gibraltarem (6:0) przebywał na murawie do 60. minuty. Holandia ma obecnie pierwsze miejsce w grupie z dwoma punktami przewagi nad Norwegią i czterema nad Turcją.

Memphis Depay - 180 minut

Napastnik nie przestaje czarować w reprezentacji. To właśnie asysta Depaya dała Holandii wygraną w meczu z Łotwą, a w konfrontacji z Gibraltarem strzelił on dwa gole i zaliczył dwie asysty. Nawet zmarnowany rzut karny nie mógł popsuć nastroju najlepszemu strzelcowi i asystentowi eliminacji w strefie europejskiej.

Luuk de Jong - brak gry

W zupełnie innym humorze może być drugi z napastników Barcelony, który nie pojawił się na murawie nawet na minutę, mimo że rywalem Oranje była najsłabsza drużyna w grupie.

Marc-André ter Stegen - 90 minut

Bramkarz Barcelony zagrał od pierwszej minuty w wygranym spotkaniu z Rumunią (2:1), ale w pojedynku z Macedonią Północną (4:0) Manuel Neuer wrócił między słupki. Niemcy wywalczyli już sobie awans na mundial.

Yusuf Demir - 2 minuty

Młody skrzydłowy stopniowo zbiera doświadczenia. W spotkaniu z Wyspami Owczymi (2:0) Demir pojawił się na murawie 2 minuty przed końcem gry, a pojedynek z Danią (0:1) przesiedział na ławce. Austria rozgrywa słabe eliminacje i nie ma już szans nawet na zajęcie drugiego miejsca w grupie premiowanego grą w barażach.

Sergiño Dest - 150 minut

Amerykanin wystąpił w podstawowym składzie w meczu z Jamajką (2:0) i zaliczył w nim asystę. W konfrontacji z Panamą Dest nie pojawił się jednak na murawie, a jego drużyna przegrała 0:1. W bardzo istotnym starciu z Kostaryką pomógł Stanom Zjednoczonym w odrobieniu strat, wyrównując wynik po pięknym uderzeniu lewą nogą. Ostatecznie USA wygrało 2:1 i odskoczyło Panamie na trzy oczka.

Ronald Araujo - 103 minuty

Stoper wszedł na boisko na ostatnie pół godziny konfrontacji z Kolumbią (0:0), ale w spotkaniu z Argentyną zagrał w wyjściowym składzie. Pojedynek nie był jednak dla Araujo udany, ponieważ jego ekipa przegrała 0:3, a on sam opuścił murawę z powodu kontuzji, która wykluczy go z gry w najbliższych meczach Barcelony. Urugwaj dziś w nocy zagra z Brazylią, a na razie zajmuje czwarte miejsce - ostatnie dające pewny awans na mundial. Drużyna Araujo ma punkt przewagi nad Kolumbią i cztery nad Paragwajem.

Szkoda kontuzji Urugwajczyka. Był jednym z niewielu punktów naszej obrony dającym nadzieje na lepsza gre. Szybkość i dynamika sa nam potrzebne a tu kontuzja. Życie.