Oficjalnie: Pedri przedłużył kontrakt z FC Barceloną

Dariusz Maruszczak

14 października 2021, 14:24

FC Barcelona, Sport

74 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona poprzez krótki filmik opublikowany w mediach społecznościowych poinformowała o dojściu do porozumienia z Pedrim ws. nowego kontraktu, co później potwierdziła również na swojej stronie internetowej.

Zgodnie z przewidywaniami mediów umowa 18-latka będzie obowiązywać do 2026 roku. Klauzulę odejścia Kanaryjczyka ustalono na rekordowym poziomie miliarda euro. Barcelona zaplanowała na jutro szereg uroczystości związanych z przedłużeniem kontraktu. O 13:30 dojdzie do oficjalnego podpisania umowy w loży prezydenckiej, o 14:00 odbędzie się sesja zdjęciowa, a zaraz po niej konferencja prasowa z udziałem piłkarza. Wydarzenie będzie można śledzić na kanałach Barça TV i Barça TV+.

Zaledwie w ciągu roku od przybycia do Barcelony z Las Palmas Pedri udowodnił, że jest wyjątkowym piłkarzem. Szybko stał się zawodnikiem wyjściowego składu, a w całym sezonie rozegrał 53 mecze, najwięcej w zespole. Tylko Bojan Krkić był młodszy, gdy przekraczał granicę 50 oficjalnych spotkań w barwach Blaugrany. W uznaniu za postawę w Barcelonie Pedri pojechał na mistrzostwa Europy z reprezentacją Hiszpanii. Trafił do najlepszej jedenastki turnieju i został wybrany na najlepszego młodego zawodnika EURO. Mimo niesamowitego natłoku meczów pojechał też na igrzyska olimpijskie, skąd wrócił ze srebrnym medalem. Łącznie Pedri w ciągu roku wystąpił w 74 pojedynkach, co jest kolejnym unikatowym osiągnięciem Kanaryjczyka. Nie na darmo 18-latek znalazł się wśród 30 piłkarzy nominowanych do Złotej Piłki.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

młody poukładany chłopak, oby mu się wiodło
« Powrót do wszystkich komentarzy