Media: Agent Ansu Fatiego jest w Barcelonie, aby sfinalizować negocjacje ws. przedłużenia kontraktu

Dariusz Maruszczak

13 października 2021, 21:30

Sport, Mundo Deportivo, Marca

13 komentarzy

Fot Getty Images

Jak donoszą hiszpańskie media, agent Ansu Fatiego Jorge Mendes przyleciał do Barcelony, aby spróbować zamknąć porozumienie z klubem ws. nowego kontraktu Ansu Fatiego.

Sport informuje, że rozmowy mają potrwać dziś i jutro, a mimo że negocjacje już wcześniej znajdowały się w zaawansowanej fazie, Barça nie przewiduje ogłoszenia zawarcia porozumienia jeszcze w tym tygodniu. Być może zrobi to już po weekendzie, o ile pewne szczegóły operacji zostaną ustalone z przedstawicielem zawodnika. Innego zdania jest Mundo Deportivo, które uważa, że Barcelona chciałaby przedłużyć kontrakt z Fatim jeszcze przed niedzielnym zgromadzeniem socios compromisarios, a obecność Mendesa w stolicy Katalonii może sprawić, że wszystko zostanie domknięte już w najbliższych godzinach.

Według Sportu obie strony zgadzają się co do długości kontraktu Fatiego, który ma obowiązywać do 2025 roku. Z kolei Mundo Deportivo pisze, że porozumienie obejmuje o rok krótszy okres. Nie ma jednak wątpliwości, że 18-latek będzie mógł liczyć na większe uposażenie, a klauzula odejścia będzie zabezpieczać Barcelonę przed zakusami innych drużyn.

Obecna umowa Fatiego obowiązuje do 2022 roku, a klub zapewniał, że ma możliwość jednostronnego przedłużenia współpracy o dwa lata, choć niektóre doniesienia wskazywały, że nie mógłby skorzystać z takiego rozwiązania. Niezależnie od tego Barça chce związać się na dłużej ze skrzydłowym i dostosować jego umowę do znaczenia w zespole, ponieważ stał się w nim prawdziwym punktem odniesienia. Fati od dłuższego czasu wyrażał pragnienie pozostania w Barcelonie, co klubowi przekazano już podczas niedawnego spotkania przedstawicieli zawodnika z Mateu Alemanym. Przedłużenie kontraktu ze skrzydłowym stanowi kolejny etap budowy młodej Blaugrany, a wkrótce umowę ma podpisać również Pedri.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mam wrażenie, że Ansu po powrocie tyle się nasłuchał o swoim zbawiennym dla klubu powrocie, że chce koniecznie w każdej akcji udowodnić, że "da radę" i gra za bardzo samolubnie próbując z każdej akcji zrobić sytuację bramkową.
Oby osiągnął taką formę, że rzeczywiście będzie w stanie z każdej akcji siać zamieszanie pod bramką rywala.

Kontrakt na 4 lata, czyli już za dwa tj. w 2023 trzeba się spodziewać kolejnego przedłużenia i kolejnej podwyżki... Czyli będzie powtórka z Messiego.

Mendes to nie Niemcy.
Mając gracza w Barcy nie zabierze go dla 5 mln.
On mając go u nas zarabia więcej na innych graczach których taki klub przyciąga.

Moriba podpisał głupią umowę z agentami i wyszło jak wyszło :)

Ciekawe czy obędzie się bez moribowania

Prowadź nas królu ku nowej erze

Bardzo fajnie by było gdyby podczas jednej z na bliższych konferencji Barcelona poinformowała o wynegocjonowamych łącznie nowych umowach dla Ansu, Pedriego i Gaviego.