Wiceprezydent FC Barcelony: Musimy rozwiązać wiele spraw, zanim będziemy mogli przeprowadzać transfery

Dariusz Maruszczak

13 października 2021, 16:00

RAC1

16 komentarzy

Fot. Getty Images

Wiceprezydent ds. finansowych FC Barcelony Eduard Romeu w programie „Tu diras” rozgłośni RAC1 przyznał, że przed dokonywaniem transferów klub musi rozwiązać wiele spraw i dalej ograniczać wynagrodzenia w zespole. Wypowiedział się też na temat projektu Espai Barca, zaufania do Ronalda Koemana czy umów z CVC i Goldman Sachs.

Cele: Priorytetem jest redukcja budżetu płacowego. To pierwszy cel naszego działania. Drugim celem, choć moment nie jest optymalny, jest zwiększenie przychodów. Chcemy mieć w tym roku pozytywny bilans i to zrobimy. Trudno będzie jednak wyprostować sytuację równowagi majątkowej wcześniej niż przed upływem pięciu lat. Jestem jednak przekonany, że wykonamy bardzo dobrą pracę.

Przeprowadzanie transferów: Mamy pewien margines, ale nadal musimy obniżać wynagrodzenia. Obecnie musimy rozwiązać wiele spraw, zanim będziemy mogli kogoś sprowadzić.

Koeman: Prowadzimy długoterminowy projekt. Mamy zaufanie do Ronalda Koemana i jestem przekonany, że wygramy następne trzy mecze.

Gwarancje: Najpierw budżet musi zostać zatwierdzony na zgromadzeniu socios compromisarios. Kwota gwarancji wyniosłaby w przybliżeniu 117 milionów euro.

Superliga: Nie jest martwa. Pewne jest, że będzie musiała zmienić format. Strategia też musi być dużo spokojniejsza i kompromisowa. Uczestniczymy w rozmowach i podoba nam się przewodzenie projektowi.

Umowa z CVC: Jeśli trzeba z kimś porozmawiać, to z CVC, które inwestuje swoje pieniądze, a nie z LaLigą. Byłoby znacznie lepiej dla wszystkich, gdyby dialog był bardziej rozbudowany. Umowa z CVC musiałaby zmienić się w wielu aspektach.

Kredyt Goldman Sachs na Espai Barca: Nie będzie żadnych konsekwencji, jeśli nie będzie możliwości zwrotu kredytu Goldman Sachs ani żadnemu innemu podmiotowi. Ryzyko jest bardzo małe. To długoterminowa operacja, obliczyliśmy, że potrwa około 30 lat. Zatwierdzenie tego finansowania będzie bardzo ważne, to obecnie najważniejszy projekt strategiczny klubu.

Obniżenie wartości księgowej zawodników: Zwróciliśmy się do LaLigi o określenie wartości rynkowej piłkarzy. Jesteśmy świadomi, że podane kwoty nie są w pełni realne.

Zgoda na wypełnienie Camp Nou: W budżecie, który przedstawimy na zgromadzeniu, nie uwzględniliśmy 100% pojemności stadionu. Wszystkie liczby, jakie zaprezentujemy, są bardzo konserwatywne, ale to świetna wiadomość.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Wyjaśnił halanda raz na wieczność

Między wierszami komunikat o trzech meczach próby dla Koemana
konto usunięte

W końcu obiektywny artykuł.

Obniżanie wynagrodzeń: Pedri podwyzka, Ansu podwyżka, Araujo podwyżka, Gavi podwyżka xD

Wiem, że to strategiczni zawodnicy, ale te rozmowy można było przełożyć na przyszły sezon (może poza Fatim, którego kontrakt jest najkrótszy).

no to do roboty, a nie biegasz Pan po stacjach telewizyjnych :)
Przecież na cito, trzeba ludzi z Newcastel zaprosić na lunch ....