Mundo Deportivo: Yeremy Pino był bliski zostania piłkarzem Barcelony

Dariusz Maruszczak

13 października 2021, 13:00

Mundo Deportivo

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosi Mundo Deportivo, Barcelona kilka lat temu była o krok od pozyskania jednej z rewelacji ostatnich miesięcy Yeremy’ego Pino. 18-latek należy do młodej fali zawodników, którzy trafili ostatnio do reprezentacji Hiszpanii.

Rywalizacja między klubami dotyczy już bardzo młodych piłkarzy, a chcąc sprowadzić utalentowanego gracza, trzeba działać szybko i przekonać otoczenie zawodnika, przedstawiając odpowiednią propozycję sportową i finansową. Sama nazwa klubu już nie wystarcza. Potwierdziło się to w przypadku Pino, który według Mundo Deportivo w 2017 roku mógł trafić do Barcelony, ale ostatecznie przeniósł się do Villarrealu.

Pino był obserwowany przez Barcelonę podczas gry w ekipie cadete Las Palmas. Jako pierwszy dostrzegł go podczas jednego ze spotkań Franc Artiga, trener cadete A Blaugrany. Pino występował wówczas jako niewysoki środkowy napastnik, mogący również grać na skrzydle. Miał dopiero 14 lat, ale późniejsze obserwacje potwierdziły nos Artigi. Pino zwracał uwagę swoim potencjałem, a Barcelona uznała, że potrzebuje tego typu zawodnika do swoich zespołów młodzieżowych.

Osoby odpowiedzialne za futbol młodzieżowy Roura i Altimira wyrazili zgodę na sprowadzenie piłkarza i zaprezentowali projekt jego ojcu i ówczesnemu agentowi. Zostali oni też zaproszeni do poznania klubowych obiektów. Barça miała już gotowy kontrakt oraz pokój dla Pino w La Masii i wydawało się, że wszystko jest ustalone. Ostatecznie jednak przedstawiciel nastolatka zaakceptował ofertę Villarrealu, która była korzystniejsza finansowo niż propozycja Barcelony i zapewniała graczowi czteroletni kontrakt. Pino miał też wyznaczony wyraźny plan drogi do elity, a teraz jest on realizowany. Pino już w poprzednim sezonie zaczął grać w pierwszym zespole Villarrealu, a w obecnych rozgrywkach trafił nawet do reprezentacji Hiszpanii, stając się jedną z rewelacji młodego pokolenia zawodników La Rojy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pino nie ma co płakać, Villareal to idealne miejsce dla niego

to zupełnie tak samo jak ja! tylko, że się nie udało...

Ale jest daleko…

Ja bym dał Villarrealowi Dembele i wziął Pino. To jak chłopak zagrał w meczu z Włochami zrobiło duże wrażenie. Ajeżeli nie Dembele to może Coutinho

Zaraz tutaj będzie drugi Arsenal i Arsene Wenger. Barca była blisko sprowadzenia każdego (xDD), ale coś nie wychodzi.

Ciekawy zawodnik, odpuściliśmy Ferrana na rzecz Trinkusia i teraz możemy pluć sobie w brode, mam nadzieję, że jego nie odpuścimy.