Sport: Barcelona ma możliwość sprowadzenia Erlinga Hålanda

Julia Cicha

12 października 2021, 14:00

Sport

137 komentarzy

Fot. Getty Images

Kibice Barcelony marzą o sprowadzeniu latem Erlinga Hålanda, ale nie jest tajemnicą, że klub jest w trudnej sytuacji finansowej i nie stać go na takie wydatki. Joan Laporta spotkał się z agentem i ojcem napastnika, jeszcze zanim poznał wszystkie negatywne liczby. Dziennik Sport podaje dziś jednak, że pojawiła się nadzieja na przeprowadzenie operacji.

Barça stara się jak najbardziej uporządkować swoje finanse i na razie wygospodarowała 20 mln euro na transfery zimą. Ferran Reverter kilka dni temu nie zamknął jednak drogi do sprowadzenia gwiazdy latem. Zdaniem Sportu klub otrzymał bowiem wiele ofert od funduszy inwestycyjnych, które są gotowe pomóc sfinansować sprowadzenie Hålanda. Operacja jest uważana za możliwą oraz opłacalną w najbliższej przyszłości.

Pozostaje jedna kwestia limitu płac. Nie wiadomo, czy Barcelona byłaby w stanie się w nim zmieścić po pozyskaniu Norwega. Cena napastnika to 75 mln euro, ale jego pensja i prowizje dla agenta są bardzo wysokie. Taki transfer jest ryzykowny dla każdego klubu, ale dla Katalończyków w szczególności, ponieważ w ostatnich latach nie trafiali z dużymi inwestycjami, czego przykładem są Coutinho i Dembélé. Håland od dawna łączony jest z Barçą, która potrzebuje klasowej „dziewiątki”. Nie można jednak zapominać, że nawet jeśli klub będzie stać na jego pozyskanie, to sam zawodnik musi jeszcze dokonać wyboru. Kuszą go także PSG czy Real, ale tam nie byłby największą gwiazdą w przypadku sprowadzenia Mbappe. Barcelona szykuje się do walki o gracza, choć wie, że będzie bardzo ciężko.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Może Laporta zaproponuje mu grę za darmo i się skusi?
« Powrót do wszystkich komentarzy