Eduard Romeu: Nowy sponsor będzie musiał zapłacić ponad 55 mln euro za miejsce na koszulce

Julia Cicha

11 października 2021, 17:02

Marca, Cadena SER

54 komentarze

Fot. Getty Images

Wiceprezydent FC Barcelony ds. finansowych Eduard Romeu zapewnił dziś na antenie TV3, że w ciągu pięciu lat klub podwoi obecne przychody, a więc wyniosą one 1,5 mld euro na sezon. W tym celu konieczne jest jednak znalezienie odpowiedniego sponsora głównego, który pojawi się na koszulce.

- Nie patrzymy na wartość aktualną, tylko na tą sprzed pandemii. I musimy ją przewyższyć. Sponsor, który będzie chciał widnieć na naszej koszulce, będzie musiał za to zapłacić – powiedział Romeu. Wszystko wskazuje na to, że potencjalna oferta musi być znacznie lepsza od 55 mln euro, które przez pierwszych kilka sezonów płacił Rakuten, zanim obniżono tę sumę z powodu pandemii.

W niedzielę zgromadzenie socios compromisarios powinno zatwierdzić kredyt w wysokości 1,5 mld euro na projekt Espai Barca, w który wlicza się już zatwierdzony kredyt na 500 mln euro od Goldman Sachs. – Kredyt pomógłby nam szybciej uzdrowić finanse. Ten projekt zostanie spłacono tylko dzięki dodatkowym wpływom. Nie będzie to dodatkowym kosztem dla klubu, a stworzy nowe źródła przychodów dzięki wykorzystaniu przestrzeni – zapewnił wiceprezydent.

Romeu zgadza się z Laportą, że zaakceptowanie porozumienia z CVC nie jest wykluczone, ale jedynie w przypadku zmiany warunków umowy. W przeszłości bowiem zaprezentowano ten kontrakt zupełnie inaczej, niż wygląda w rzeczywistości. Oprócz tego członek zarządu Barçy podziela zdanie prezydenta, który miał nadzieję, że Leo Messi mógłby zagrać za darmo: - to, co zrobił Messi, było dozwolone, i nie jest to żadna krytyka. Patrząc na przeszkody, które nam stawiano, i na wysiłek klubu, pomyślałem, że Leo mógłby zagrać za darmo. Dlaczego liga miałaby tego nie zaakceptować? Taki gest uczuć w stronę klubu i jego barw jest legalny.

- Mamy około 20 mln euro na transfery i będziemy mogli ich użyć, żeby sprowadzić najbardziej potrzebnego piłkarza lub piłkarzy. Decyzję podejmie zarząd – potwierdził wiceprezydent, nie ujawniając jednak konkretnych nazwisk.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciekawe jak chcecie to wywalczyć bez wyników sportowych

@NaFazieHitman wystarczy, że będą często na czołówkach gazet (nieważne, czy w wyniku dobrej gry, czy blamaży) :)

@NaFazieHitman Barca to ciągle wielka marka, która przyciąga ogrom ludzi którzy to oglądają, a medialnie taka reklama będzie mieć ogromne przebicie.

@NaFazieHitman tu nie chodzi tylko o wyniki bo to jest chwilowe, niedawno były, teraz nie ma, a w przeciągu kilku lat znowu mogą być. Tutaj chodzi o wartość naszej marki, która mocno straciła na odejściu messiego wokół którego przez ostatnie ponad 10 lat była skoncentrwana i tutaj się zgadzam, że oczekiwanie oferty wyższej niż przed pandemia to myślenie życzeniowe, mocno nierealne. Niestety aktualnie to nie my rozdajemy karty.

@KrwawiaceoczyVEB tak samo jak Arsenal, jak Milan czy Inter. Bez projektu sportowego, nie będzie nowych kibiców. A o ile teraz mamy jeszcze markę, to po kilku latach w LE, spotka nas ten sam los co wymienione wyżej kluby.

@Pressinho Dziwne, że United od 2017r nic nie wygrało i podpisali w tym roku dobrą ofertę =).
konto usunięte

@neeed tylko ze tam jest wszystko na fali wynoszącej a Tu odwrotnie

@RR To niesamowicie mierna ta fala.

@neeed
Siła nabywczą kibica angielskiego jest dużo wyższa niż hiszpańskiego.
Dodatkowo cała gospodarka angielska jest zdrowsza, PKB wyższe, bezrobocie mniejsze, język angielski dociera w więcej miejsc na świecie niż hiszpański więc i wpływy marketingowe wyższe.
Kontrakty telewizyjne w UK wyższe.
Prosta sprawa, MU ma lepsze podstawy do negocjowania wyższych kwot.

@totalcrack ja nie porównywałbym gospodarki Anglii do gospodarki Hiszpanskiej, tylko Katalonskiej bo to zupełnie dwa światy.

@neeed grają w LM, do tego mają bardziej elektryzujące nazwiska. No i Premier League to najlepsze okno wystawowe na świat.

@Chaoss
Ale Barca korzysta też z kasy wygenerowanej w innych regionach Hiszpanii, nie jest powiązana tylko z Katalonia.
Analogicznie MU również korzysta z kapitału spoza Manchesteru i nawet spoza wysp.
Ważna jest skala rynku i jego zamożność na jakiej operują podmioty.

@neeed bo maja CR7?

@onlyoneking Oficjalka z teamviewer w lipcu transfer Ronaldo koniec sierpnia :-)

@totalcrack Było. Zobacz dzisiejsze cyfry. Tam gospodarka to co najwyżej pełznie a inflacja zaciera rączki do marszu w górę.

@T^L
Porównujesz teraz gdy UK wyszli z UE i się sypnęło. Ale MU i Premier League podpisywali kontrakty gdy wszystko było rozbujane na maxa i dobrze na tym wyszli.
Jak tam będzie później to nie wiem ale perspektywy i tak mają lepsze niż Hiszpania bo to i kraj biedniejszy i mniej ludności i przemysł mniejszy.
Ciekawe jaki spadek zanotuje LL przy nowym kontrakcie bo chyba jest to teraz nieuniknione.
« Powrót do wszystkich komentarzy