Media: Poranne spotkanie zarządu w sprawie przyszłości Ronalda Koemana

Maciej Łoś

30 września 2021, 10:00

Mundo Deportivo, Marca, AS, Sport, Catalunya Radio

175 komentarzy

Fot. Getty Images

Dyrekcja Barcelony odbyła poranne spotkanie w sprawie przyszłości Ronalda Koemana. Sport donosi, że Holender może zostać zwolniony jeszcze dziś.

Bezpośrednio po porażce z Benfiką w Lizbonie zarząd Barcelony nie podjął żadnej decyzji w kwestii Ronalda Koemana. Jednak już dziś w godzinach wczesno porannych w Ciutat Esportiva spotkali się Joan Laporta, Rafa Yuste, Mateu Alemany i Enric Masip, którzy przedyskutowali możliwe opcje klubu.

Jak informuje Sport, mężczyźni rozmawiali o tym, czy Ronald Koeman powinien zostać zwolniony jeszcze przed meczem z Atlético, który odbędzie się w najbliższą sobotę na stadionie Wanda Metropolitano. Szkoleniowiec i tak nie będzie mógł zasiąść na ławce Barcelony ze względu na zawieszenie w lidze. Niewykluczone, że spotkanie z Benfiką będzie dla Holendra ostatnim w roli trenera Barçy. Spotkanie trwało do godziny 4 nad ranem. AS twierdzi, że najbliższe godziny będą kluczowe dla przyszłości Koemana.

Najważniejszymi faworytami do przejęcia schedy po Ronaldzie Koemanie są Xavi Hernández i Robert Martínez. Obaj trenerzy od jakiegoś czasu są łączeni z Barceloną. Z kolei Ricard Torquemada z Catalunya Radio poinformował, że Joanowi Laporcie bardzo podoba się Andréa Pirlo. Włoch mógłby być tym, kim kilkanaście lat temu okazał się dla Barçy Frank Rijkaard. Wśród członków zarządu nie ma jednak zgodności. Mundo Deportivo dodaje, że mało prawdopodobna jest opcja z trenerem tymczasowym. Jordi Cruyff zapowiedział już, że nie chce przejąć zespołu, klub nie zamierza też ingerować w pracę Sergiego Barjuana w rezerwach. W takiej sytuacji pozostaje jedynie Albert Capellas, ale raczej dyrekcja nie zdecyduje się na taki ruch.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pisałem kiedyś wcześniej to się że mnie śmiali : Czesław Michniewicz by to ogarnął ten cały bałagan w Barcelonie. Laporte stać na niego, na pewno lepszy wybór niż Pirlo :D

@Jarek797 I byłby jakiś pomysł na grę jakiś schemat rozegrania, wróciłoby życie przy linii no i mielibyśmy rodaka w Barcelonie ????
A tak na poważnie to może Stasiu Czerczesow On to by zrobił z tych chłopców mężczyzn. ????

« Powrót do wszystkich komentarzy