Oficjalnie: Joel González następcą Pepe Costy w sztabie FC Barcelony

Mateusz Doniec

28 września 2021, 17:15

Mundo Deportivo

4 komentarze

Fot. Getty Images

Mistrz olimpijski oraz mistrz świata w taekwondo Joel González podpisał wczoraj kontrakt z FC Barceloną, stając się nowym szefem biura obsługi zawodników pierwszej drużyny. 31-latek pracuje w klubie już od kilku dni, pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie na piłkarzach.

Joel González został nowym szefem biura obsługi piłkarzy pierwszej drużyny FC Barcelony. Mistrz olimpijski w taekwondo z Londynu (2012) i zdobywca brązowego medalu z Rio de Janeiro (2016) oraz dwukrotny mistrz świata (2009, 2011) pracuje już od kilku dni w Ciutat Esportiva Sant Joan Despí. 31-latek miał już okazję spotkać się z podopiecznymi Ronalda Koemana. Jak donosi Mundo Deportivo, Hiszpan pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie, prezentując się jako sportowiec, który również rywalizował na najwyższym poziomie.

Urodzony w katalońskim Figueres Joel González podpisał wczoraj kontrakt po toczących się latem negocjacjach z klubem. Nowy członek sztabu pierwszej drużyny będzie pełnił rolę, jaką od ponad dekady odgrywał Pepe Costa, który jest szczególnie blisko Leo Messiego i teraz współpracuje z Argentyńczykiem w Paryżu.

González nie ukrywał swojej sympatii do Barcelony. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w elicie sportowej, będzie doradzał odmłodzonej kadrze w zakresie dbania o swój wizerunek publiczny zarówno na portalach społecznościowych, jak i w wyjątkowo trudnych momentach sportowych.

Nagrodzony Królewskim Orderem Zasług Sportowych w 2013 roku, Joel González ogłosił przejście na emeryturę i rozpoczął nowy rozdział w swojej karierze, rozpoczynając naukę w Uniwersytecie Autonomicznym w Barcelonie na kierunku kryminalistyki, a następnie pisząc pracę doktorską na temat ustawiania meczów w światowym futbolu. González współpracuje obecnie z LaLigą, Wyższą Radą ds. Sportu oraz z UEFA w walce z oszustwami bukmacherskimi.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To nie przypadek, że informacje o jego pracy doktorskiej i współpracy z LaLigą są obok siebie

Otworzył, nie otwarł :)
Komentarz usunięty przez użytkownika

O będziemy mieć swojego człowieka w UEFA ;D

Messi wziął jeszcze przyjaciela ze sobą, nieźle