Esport 3: Coutinho, Umtiti i Neto następni w kolejce do obniżenia pensji

Julia Cicha

25 września 2021, 15:35

Sport, MD, Esport 3

18 komentarzy

Fot. Getty Images

Busquets, Piqué, Alba i Roberto (w jego przypadku brakuje oficjalnego potwierdzenia) obniżyli swoje pensje, by pomóc klubowi w trudnej sytuacji. Teraz pora, by kolejni piłkarze poszli w ich ślady. Jak podaje Esport 3, Barcelona planuje spotkać się niedługo z Samuelem Umtitim, Philippe Coutinho i Neto.

Wspomniane medium zapewnia, że kiedy Barça przedstawiła zawodnikom plany grupowych obniżek pensji (rok temu) z powodu wpływu pandemii, tylko dwóch graczy było temu przeciwnych. Mowa o Neto i Coutinho. Pierwszy z nich od dłuższego czasu chce odejść z Camp Nou, ponieważ nie otrzymuje minut i żyje w cieniu Ter Stegena, a drugi nie odniósł na razie sukcesu w klubie i musiał radzić sobie z gwizdami, kontuzjami, a nawet z wypożyczeniem. Pensja Coutinho jest oczywiście znacznie wyższa od wynagrodzenia jego rodaka.

Teraz ma być podobnie – obaj gracze nie chcą zgodzić się na cięcia. Zobaczymy, czy klub będzie w stanie ich do tego przekonać. Nieco większy optymizm panuje w stosunku do Umtitiego, który zarabia 16 mln euro brutto na sezon. Obrońca nie zgodził się na transfer, ale podczas spotkania z Laportą miał przystać na obniżkę ze względu na swoją sytuację sportową oraz kondycję finansową klubu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Brazylijczykow to sie oplaca trzymac tak do 25 roku zycia. Potem zaczyna im odwalac na ostro.
« Powrót do wszystkich komentarzy