Oficjalnie: FC Barcelona pozyskała Emre Demira

Julia Cicha

23 września 2021, 17:51

FCBarcelona.es

21 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona poinformowała, że doszła do porozumienie z Kayserisporem ws. pozyskania Emre Demira za 2 mln euro + zmienne. Piłkarz podpisze umowę do 30 czerwca 2027 roku, a jego klauzula wyniesie 400 mln euro. Turek pozostanie w obecnym klubie do końca sezonu, a do Barçy B dołączy od kolejnej kampanii.

Demir urodził się 15 stycznia 2004 r. w Mersinie w Turcji. To ofensywny pomocnik z dobrą lewą nogą. Może zaadaptować się też do gry na bardziej ofensywnych pozycjach. Mimo że kreuje grę, poświęca się też w obronie, kiedy jest to od niego wymagane. Ma 1,75 m wzrostu i potrafi wykorzystać swój nisko położony środek ciężkości, by pokazać umiejętności techniczne na ostatnich metrach akcji ofensywnych.

Emre szkolił się w Kuvayi Milliyesporze, a latem 2019 roku przeszedł do Kayserisporu. W wieku zaledwie 15 lat zadebiutował w tureckiej Superlidze. Szybko został najmłodszym strzelcem gola w historii tej ligi, a do tej pory zdobył trzy bramki w 31 meczach. Demir gra już też w młodzieżowych reprezentacjach Turcji.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dwóch de Jongów, dwóch Ronaldów, to teraz jeszcze dwóch Demirów. Chyba robią to specjalnie ;p

@jamesbond6 na ten moment De Jong i Ronald mają po jednym dzbanie w swoich szeregach, ciekawe czy tradycja sie utrzyma

@czółkovsky mimo wszystko trochę szacunku dla Koemana za jego karierę PIŁKARSKĄ w Barcelonie
« Powrót do wszystkich komentarzy