AS: FC Barcelona ukarana za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących transmisji telewizyjnych

Mateusz Doniec

23 września 2021, 13:30

As, IUSPORT

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosi IUSPORT, Centralny Sąd Administracyjny nr 5 w Madrycie kilka dni temu ratyfikował uchwały wydane w 2019 roku, które przekładają się na kary nałożone na FC Barcelonę za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących transmisji telewizyjnych.

Klub aż pięciokrotnie nie spełnił wymagań. Chodzi o mecze przeciwko Valencii, Villarrealowi, Granadzie, Getafe i Sevilli (wszystkie w 2019 roku). Barcelona musi zapłacić grzywnę m.in. za zachowanie Gerarda Piqué, który udał się do strefy mieszanej bez uprzedniego udzielenia krótkiego wywiadu głównemu operatorowi telewizyjnego. W tym przypadku jest to Movistar+.

Przepisy mówią, że kluby muszą zagwarantować głównemu operatorowi szybką rozmowę z każdym z graczy, który później trafi do strefy mieszanej. We wspomnianym przypadku Gerard Piqué przeszedł do strefy mieszanej bez stawienia się na tzw „flash” dla Movistaru.

Przypadek Piqué to tylko jeden z przykładów. IUSPORT informuje, że Barcelona wielokrotnie nie zastosowała się do tej części regulaminu. Sąd oddalił jej skargę administracyjną, potwierdzając tym samym uchwały Organu Kontroli Zarządzania Prawami Audiowizualnymi LaLigi.

LaLiga nie będzie interweniować jednak w sprawie tego, co zrobił Ronald Koeman podczas konferencji prasowej. Holender przeczytał oświadczenie i wyszedł z sali konferencyjnej, odmawiając odpowiedzi na pytania dziennikarzy. Władze rozgrywek uznały to za „pojedynczy incydent” i zainterweniują tylko wtedy, gdy sytuacja się powtórzy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Powinni stworzyć bota i jego wysyłać do dziennikarzy.

Czy ktoś by zauważył, gdyby wrzucili materiał z innego spotkania? Zawsze przecież mówią to samo: "Ciężko nam było strzelić gola, cierpieliśmy, musimy wyciągnąć wnioski, sędzia kalosz".

Stać go, zapłaci ze swojej kieszeni :D

Dziennikarze się spłakał bo nie mieli okazją zadać idiotycznego pytania po meczu? Szok

Cały czas coś…niech to się skończy

czymajcie mnie bo nie wyczymie