Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Julia Cicha

23 września 2021, 07:48

49 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Koeman się buntuje" - dzień przed kluczowym meczem z Cádizem trener przeczytał ostry komunikat, domagając się więcej wsparcia. Laporta odpowiedział mu kilka godzin później: "zasadniczo wciąż jest trenerem". Koeman powiedział: "proces rekonstrukcji, w którym jesteśmy, zasługuje na większe wsparcie słowami i czynami", "młodzi piłkarze będą dostawali szanse, ale na to potrzeba czasu, proszę o cierpliwość", "pozostanie wysoko w lidze byłoby sukcesem, a w Lidze Mistrzów nie można oczekiwać cudów", "sytuacja finansowa klubu jest powiązana z formą sportową i viceversa". Hat-trick Asensio i dublet Benzemy. Pierwsza wygrana Espanyolu przyszła po karnym. Sevilla przesądziła o wygranej w 22 minuty. García: "chciałbym zagrać z Rahmem".

"Trzeba wygrać tak czy siak" - żeby poprawić wizerunek, nie tracić więcej punktów w lidze, obrać kierunek projektu i odzyskać radość culés. Sport również pisze o komunikacie Koemana, w którym trener prosi o "bezwarunkowe wsparcie słowami i gestami". Hat-trick Marco Asensio. RDT dał Espanyolowi pierwszą wygraną.

L'Esportiu informuje, że Koeman chciał precyzyjnie się wypowiedzieć, więc przeczytał komunikat i nie odpowiedział na pytania dziennikarzy na konferencji przed meczem, który będzie kluczowy dla jego przyszłości. Trener jest zdania, że zajęcie "wysokiego miejsca" w lidze byłoby sukcesem, a w Lidze Mistrzów "nie można oczekiwać cudów", ale mówi też, że ma piłkarzy, którzy mogą być gwiazdami światowego formatu. Toni Bou: "musimy to ułatwić, niech będzie spektakularne i bardziej rozrywkowe". Koszykarze Barçy łatwo pokonali Gran Canarię. Nuria Vilarrubia zdobyła drużynowe srebro w kajakarskim slalomie. Pierwsza - gol Raúla de Tomasa pozwolił Espanyolowi zdobyć pierwsze trzy punkty w bardzo rwanym meczu. Piłkarze ręczni Barçy podejmują Motor Zaporoże w pierwszym meczu Ligi Mistrzów.

"Walec" - Asensio dołączył do kolejnego festiwalu Realu. Balearczyk strzelił trzy gole w łatwym zwycięstwie lidera przeciwko słabemu w obronie rywalowi. Dwa gole i dwie asysty Benzemy oraz bramka Isco. Sevilla pokonała Valencię w 20 minut - cyklon na początku meczu. Pierwsza wygrana Espanyolu. Dwie twarze mistrza - Luis Suárez znów strzela, a Griezmann wciąż nie błyszczy. Gisela Pulido: "stoję przed największym wyzwaniem w karierze". Koeman poddaje się w komunikacie: "w Lidze Mistrzów nie można oczekiwać cudów", "wysokie miejsce w lidze byłoby sukcesem". Laporta odpowiada: "to rozwiązuje się wynikami".

"Asensio imprezuje" - hat-trick i świetny mecz Balearczyka. Benzema z kolejnym dubletem. Camavinga znów zrobił wrażenie. Real odzyskuje pozycję lidera w wielkim stylu. Koeman przeciąga strunę - zamienił konferencję na pesymistyczny komunikat. "Zajęcie wysokiego miejsca w lidze byłoby sukcesem. W Lidze Mistrzów nie można oczekiwać cudów". Ekspresowa wygrana Sevilli, która rozłożyła Valencię trzema golami w 23 minuty. Eto'o: "Real ma najlepszą dziewiątkę świata. Håland jest bestią, ale Mbappe to Mbappe". Gil Marin wyjaśnia postawę Atlético wobec Superligi: "jeśli trzeba wybrać między mamą a tatą, wyprowadzimy się z domu".

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dlaczego ludzie na siłę robią z Xaviego dobrego trenera? Miał jakiś dobry trenerski sezon w europejskim klubie, czy tylko - typowo - chcemy go, bo dobrze grał w piłkę 10 lat temu?

@Wyjadaczmasla a czy Guardiola miał za nim tu przyszedł ? Też nie. Kto nie ryzykuje szampana nie pije …

@Adrian_Borowiec Różnica jest taka, że Guardiola miał wtedy generację piłkarzy, która zdarza się raz na kilkadziesiąt lat a może nawet i rzadziej.

@zuo999 @Adrian_Borowiec
Dokładnie tak jak mówi zuo999. Guardiola dostał genialny skład. Tutaj mamy drużynę w okropnie sytuacji finansowej + skład taki jaki mamy.

@zuo999 Do tego Rijkard zostawił szkielet zespołu. Teraz co najwyżej szkieletor !
« Powrót do wszystkich komentarzy