Tureckie media zachwycone Miralemem Pjaniciem

Maciej Łoś

22 września 2021, 16:15

AS, Fanatic

24 komentarze

Fot. Getty Images

Miralem Pjanić na początku września trafił na wypożyczenie do Beşiktaşu. Bośniacki pomocnik radzi tam sobie bardzo dobrze i zbiera pełno pochlebnych opinii ze strony kibiców i prasy.

Ostatnie tygodnie Bośniaka w Barcelonie nie były spokojne. Pjanić wypowiadał się niepochlebnie o Ronaldzie Koemanie, a ten odpowiadał mu na konferencjach prasowych. Klub długo szukał pomocnikowi nowej drużyny, ale nie udało się go wypożyczyć do Juventusu. Na szczęście dla obu stron po Pjanicia zgłosił się Beşiktaş.

Pjanić bardzo dobrze odnalazł się w Turcji. Po ostatnim meczu Beşiktaşu z Demirsporem dziennik Fanatic napisał o Bośniaku: "Zamienia w złoto wszystko, czego dotknie. 31-letnia gwiazda ukoronowała swój dobry występ asystując przy pierwszej bramce Francisco Montero, a w następnych minutach miała duży wpływ na grę w środku pola".

Pomocnik w zeszłym sezonie w Barcelonie spędził na boisku 1295 minut, które zsumował podczas 30 meczów. Nie zaliczył ani jednej asysty. W Turcji po 292 minutach ma już na swoim koncie trzy asysty, w tym jedną w Lidze Mistrzów przeciwko Borussii Dortmund. Beşiktaş jest w tej chwili liderem ligowym, wyprzedzając o jeden punkt Trabzonspor.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niech rośnie ta cena, obyśmy go sprzedali po powrocie z wypożyczenia.
« Powrót do wszystkich komentarzy