Ronald Koeman wygłosił oświadczenie podczas konferencji prasowej [Aktualizacja 14:30]

Dariusz Maruszczak

22 września 2021, 13:24

FCBarcelona.es

233 komentarze

Fot. Getty Images

Ronald Koeman podczas konferencji zaskoczył dziennikarzy zgromadzonych w sali prasowej, ponieważ wygłosił jedynie oświadczenie, po którym opuścił wydarzenie. Dziennikarze nie mogli więc zadać trenerowi pytań dotyczących przyszłości jego i zespołu. Treść wypowiedzi Holendra przedstawiamy poniżej.

Witam, dzień dobry wszystkim.

Klub jest wraz ze mną jako trenerem w sytuacji przebudowy. Sytuacja finansowa klubu jest związana z występami sportowymi i na odwrót. To oznacza, że my, jako drużyna, musimy odbudować zespół piłkarski bez możliwości dokonywania wielkich inwestycji finansowych. To wymaga czasu. Dzisiejsze młode talenty mogą zostać nowymi światowymi gwiazdami za kilka lat. Dobrą stroną przebudowy zespołu jest to, że młodzi gracze będą mieli swoje szanse, jak swego czasu Xavi czy Iniesta, ale wymagana jest cierpliwość. Ponadto pozostanie na wysokiej pozycji w LaLidze byłoby sukcesem. Europejski futbol to dobra szkoła dla tych wielkich talentów, a w Lidze Mistrzów nie można oczekiwać cudów. Porażka z Bayernem z poprzedniego tygodnia musi być odbierana z tej perspektywy. Proces, w którym znajduje się nasza drużyna, zasługuje na bezwarunkowe wsparcie słowami i czynami. Na wsparcie polityki trenerskiej i procesu, który realizujemy. Wiem, że prasa dostrzega ten proces. To nie pierwszy raz w historii FC Barcelony, kiedy to się dzieje. Liczymy na wasze wsparcie w tych trudnych czasach. My, jako zespół i piłkarze, jesteśmy bardzo, bardzo zadowoleni ze wspaniałego wsparcia kibiców, jakie mieliśmy w domowym meczu z Granadą. Visca el Barca! Bardzo dziękuję za przybycie.

Jak informuje dziennikarz Adria Albets z Cadena SER, klub dopiero na kilka minut przed konferencją dowiedział się, że Koeman jedynie wygłosi oświadczenie, a decyzję w tej sprawie podjął sam trener. Kapitanowie drużyny również zostali poinformowani o działaniu Holendra, choć tylko on ma odpowiadać za powyższe słowa. Z kolei Helena Condis z COPE podaje, że Laporta dowiedział się o oświadczeniu nie od samego Koemana, tylko od działu komunikacji FC Barcelony.

Aktualizacja

14:30 Jak donosi Sport, Laporta nie odpowie na deklarację Koemana. Prezydent zamierza zachować spokój w oczekiwaniu na to, co wydarzy się w spotkaniu z Cádizem. Nie wiadomo więc, jak Laporta zareagował na te wydarzenia, ponieważ dowiedział się o oświadczeniu kilka minut przed konferencją. Prezydent przebywał wtedy w Palos de la Frontera na spotkaniu z przedstawicielami klubu kibica. Według dziennika dział komunikacji zalecał Koemanowi, żeby nie wygłaszał oświadczenia i wziął udział w konferencji, ale Holender nie chciał odpowiadać na pytania dziennikarzy, aby uniknąć nieporozumień. Sport podaje, że ostatecznie Barça miała dać zielone światło na wystąpienie trenera.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Może nie mamy najlepszych zawodników, ale są za to inteligentni i raczej przyswajaja wiedze którą przekazuje im trener, więc pytam po tych 13 miesiącach gdzie jest pressing i gra bez piłki?! Bez Messiego miał być większy pressing sam to powiedział i gdzie to jest ?
« Powrót do wszystkich komentarzy