Éric García: To bardzo dobry moment, żeby być w Barcelonie, klub stawia na młodzież

Dariusz Maruszczak

18 września 2021, 12:46

Catalunya Radio

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Éric García wziął udział w programie „Tot Costa” rozgłośni Catalunya Radio, w którym opowiedział o początku sezonu w wykonaniu Barcelony.

Porażka z Bayernem: Nikt z nas nie lubi przegrywać, zwłaszcza w taki sposób, staraliśmy się zrobić wszystko, co możliwe, aby zwyciężyć. Porażka zostaje w tobie na trochę, ale od następnego dnia powinieneś już myśleć tylko o kolejnym meczu. Dlatego teraz trzeba pokonać Granadę, rozegranie dobrego spotkania jest obecnie najważniejsze. Być może nie byliśmy skuteczni w niektórych kwestiach, ale musimy oddać zasługi Bayernowi, który jest w czołowej trójce w Europie, a my poprawiamy się i pracujemy, żeby znów w niej być. Bayern był na bardzo wysokim poziomie w ciągu ostatnich 2-3 lat. My mamy młodych graczy, a inni znaczący zawodnicy są kontuzjowani, ale pracujemy, żeby być tam, gdzie klub musi być.

Pole do poprawy: Musimy patrzeć na chłodno na kwestie, które musimy poprawić, a także odzyskać zawodników, którzy teraz będą wracać. Myślę, że wraz z powrotem kontuzjowanych piłkarzy wiele się zmieni, możemy zrobić coś fajnego.

Ansu Fati: Ponowne spotkanie z Ansu na boisku jest marzeniem dla nas obu, mam nadzieję, że wkrótce do tego dojdzie. Uważam, że czuje się dobrze, jest zadowolony i bardzo ożywiony. Bardzo nam go brakowało i chcemy, żeby już do nas wrócił. Przed byciem zawodnikiem jestem osobą, a kiedy widzę piłkarza w takiej sytuacji nie jest to przyjemne, ale na końcu tunelu widać światło i tak jest w jego przypadku.

Młode talenty: To dobry czas, żeby tu być, ponieważ klub stawia na młodych zawodników. Ważne jest, żeby nadawano im takie znaczenie. Gavi, Balde czy Yusuf mają okazje i wydajność na bardzo dobrym poziomie. Wywalczają sobie możliwość gry. To ważne dla przyszłości klubu, jestem przekonany, że oni będą ważnymi zawodnikami.

Adaptacja: Kiedy przychodziłem, z jednej strony miałem nadzieję, że będę miał szanse na początku, ale pojawiały się też myśli, że to będzie trudne, ponieważ są tu już stoperzy o wysokim poziomie, a ja byłem nowym graczem i była taka możliwość, że trudno będzie mi grać. Jestem jednak bardzo zadowolony z zaufania trenera.

Początek sezonu: Z meczów, w których wziąłem udział, mieliśmy dobry początek w starciu z Realem Sociedad, ale ostatnie dwa wyniki spotkań, które rozegrałem, nie były dobre. Musimy się poprawić i jestem przekonany, że to zrobimy.

Ambicja: Jestem głodny zwycięstw i moi koledzy również, jesteśmy w zwycięskim klubie. Zrobimy wszystko, co możliwe, aby wygrywać. Kibice zasługują na tę radość i postaramy się to zrobić.

Leo Messi: Kiedy tu przybyłem, podczas mojej prezentacji powiedziałem, że to wyjątkowa radość dzielić z nim szatnię. To bardzo znacząca strata, ale takie rzeczy się zdarzają. Nie można już nic zrobić.

Krytyka po meczu z Athletikiem: Piłka nożna generalnie jest na coraz wyższym poziomie pod względem gry piłką, a fizycznie jest na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie drużyny pracują nad tym i tu nie będzie inaczej. Williams jest najszybszym napastnikiem w LaLidze, więc innym będzie równie trudno jak mnie. Będąc obrońcą, trzeba przyzwyczaić się do wszystkiego, czy to pod względem przewidywania, czy biegania do tyłu.

Odejście z Manchesteru: Podjąłem decyzję o przybyciu do Barcelony i wiedziałem, że może do tego dojść tamtego lata lub też będę musiał poczekać rok, ale nigdy w to nie wątpiłem. Skupiałem się na pracy, wiedząc, że Pep nie będzie na mnie liczył.

Koeman: W Barcelonie czy w reprezentacji trzeba skupić się na tym, co mówi trener, to on wie najwięcej, a także unikać tego, co mówi się poza klubem.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Obrońca numer 4 w MC jest podstawowym graczem Barcy na mecz z BM to jest prawdziwy dramat.
Na tą chwilę jest za słaby fizycznie i za wolny.
Na pozycji ŚO wielkiej kariery przed nim nie widzę

Nie ten poziom chyba.

samych mikrych do tej Barcelony biora a potem jako zespol nawet strzalu na bramke nie oddaja

Prawdę powiedziawszy połowę wypowiedzi można by było przypisać Koemanowi - to wiele wyjaśnia. Jestem pod wrażeniem, że Garcia ma odwagę powiedzieć w wywiadze to do czego Laporta nie może przyznać się od dawna i woli torpedować cały zespół, zamiast uczciwie powiedzieć kibicom że młodzi zawodnicy BĘDĄ przyszłością klubu.
PS: dla tych których nie przekonuje Garcia - jest młody, nauczy się grać przeciwko szybkim zawodnikom nabywając doświadczenie - nie wymagajmy od rezerwowego City, który przychodzi do Barcelony do pierwszego składu że bez żadnej adaptacji będzie nagle grał na najwyższym poziomie - musi się nauczyć, ma na to kilka lat. Jak ktoś chciał gotowego piłkarza to niech płacze że klub nie kupił jakiegoś ogranego 28-latka, a nie 20-latka, który zaczyna swoją przygodę w dorosłym futbolu.

Mnie nie przekonuje - nie dziwie się że Guardiola nie dawał mu szans.

Mozna miec słabe warunki fizyczne ale nadrabiać szybkością agresja w grze nieustępliwościa ale facet jest wolny niestety do tego