Mundo Deportivo przedstawia wszystkie trzy zestawy strojów Barcelony na sezon 2022/2023

Dariusz Maruszczak

18 września 2021, 08:20

Mundo Deportivo

59 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Mundo Deportivo przedstawiło projekty wszystkich trzech zestawów strojów Barcelony na sezon 2022/2023
  • Koszulki różnią się od tych z poprzednich lat
  • Wyróżniają się zwłaszcza trzecie trykoty, z krzyżem świętego Jerzego

Pierwsze koszulki mają składać się z pasów w kolorach niebieskim, czerwonym i mocnym granatowym, który Nike opisuje w swojej palecie jako „obsydian”. W tej specyficznej tonacji mają być również rękawy i spodenki oraz getry, a na ostatnich dwóch częściach garderoby pojawią się pewne elementy w bardziej typowych barwach Blaugrany. Nazwa sponsora, nazwisko piłkarza oraz numer na trykocie będą w kolorze złotym. Podobny projekt przedstawił już w kwietniu specjalistyczny portal Footy Headlines, ale w nim pasy na koszulkach są znacznie cieńsze, a wspomniany obsydian nadaje strojom inny wymiar.

Drugi wyjazdowy zestaw bardziej odpowiada wizerunkowi zaprezentowanemu przez Footy Headlines. Strój ma być całkowicie złoty, a inspiracją jest 30. rocznica igrzysk olimpijskich w Barcelonie. Finał turnieju piłkarskiego odbył się wówczas na Camp Nou, a Hiszpanie pokonali w nim Polskę. Stąd też złoty kolor trykotów, nawiązujący do zdobytych medali. To jednak nie wszystko - na getrach i rękawkach mają znaleźć się barwy pięciu kółek logotypu olimpijskiego. W tle koszulki będzie można dojrzeć mapę miasta Barcelona, czym klub znów oddaje hołd stolicy Katalonii. Również herb będzie nietypowy - w odcieniu złota i czerni.

Mundo Deportivo przedstawiło też trzeci zestaw. Barwy tych strojów Nike określa jako „szare niebo”, ale są one wyraźnie zbliżone do bieli. Uwagę w koszulkach zwraca umieszczenie krzyża świętego Jerzego, utrzymanego w tradycyjnych kolorach Blaugrany. To też ma swoją symbolikę. W 1992 roku Barça otrzymała bowiem najwyższe odznaczenie katalońskiego rządu, czyli właśnie Krzyż św. Jerzego. Barcelona grała już w przeszłości w białych strojach, a w takiej koszulce występował m.in. Johan Cruyff w sezonie 1977/1978. Zdaniem Mundo Deportivo kibice wręcz oczekiwali takich trykotów. Na wszystkich getrach będą też napisy „culérs”, a w przypadku trzeciego zestawu pojawią się na nich niebieskie i czerwone paski. Dziennik podkreśla, że stroje zostały zatwierdzone jeszcze przez Josepa Marię Bartomeu, a Joan Laporta będzie miał tę odpowiedzialność w kwestii koszulek na sezon 2023/2024.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pierwszy i trzeci komplet jak dla mnie Petarda!
« Powrót do wszystkich komentarzy