Ronald Koeman ujawnia szczegóły rozmów z Joanem Laportą w czerwcu

Julia Cicha

17 września 2021, 18:15

Marca

48 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Koeman od jakiegoś czasu prezentuje holenderskim widzom dokument o swojej pracy w Barcelonie zatytułowany Força Koeman. W najnowszym odcinku ujawnił szczegóły rozmów z Joanem Laportą w czerwcu, kiedy to jego przyszłość stała pod znakiem zapytania.

- Laporta powiedział mi, że potrzebował 2-3 tygodni na znalezienie kandydata na trenera. A jeśli go nie znajdzie, Ronald będzie mógł zostać na stanowisku – powiedział agent szkoleniowca Rob Jansen. Sam Koeman również skomentował ten temat: - zawsze mieliśmy dobre relacje, a potem prezydent mi powiedział: „wciąż mam wątpliwości, potrzebuję więcej czasu i poszukam innych opcji na stanowisko trenera. Nie możemy nic więcej wyjaśnić”.

- Prezydent jest prezydentem, jest po to, by podejmować decyzje. Powiedziałem mu, by mi powiedział, że nie jestem dość dobry, by prowadzić ten zespół. Tak moglibyśmy zakończyć tę historię. Powiedziałem: „załatw to, jeśli mnie nie chcesz. Zrób to. Ale nie trzymaj mnie w niepewności, mówiąc, że poszukasz innych opcji” – dodał Koeman.

Z kolei Jansen tak ocenia działania Laporty: - to była szalona, bezpodstawna decyzja, oparta jedynie na jego odczuciach. To było szaleństwo… Nie rozmawiałem już potem z Laportą, ale na szczęście jego otoczenie sprawiło, że Koeman został. Potem prezydent wystąpił przed mediami i powiedział, że będą dalej razem pracować, że się przyjaźnią… To hipokryzja sportu na wysokim poziomie.

Można się spodziewać, że publikacja tych wypowiedzi jeszcze bardziej podgrzeje napiętą atmosferę między prezydentem a trenerem. W ostatnich dniach obaj starali się załagodzić konflikt, ale media i tak spekulują, że posada Koemana wisi na włosku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Laporta zachował się z tym trochę słabo, ale Koeman nie dał żadnych powodów dla których miałby zostać na stanowisku . Wiem paka średnia, ale nie oszukujmy się gorsze drużyny potrafią walczyć z gigantami, a Rudy taktycznie nie istnieje jest tak przewidywalny, że pewnie Wieczysta by go ograła .
« Powrót do wszystkich komentarzy