Media: Przedłużenie umowy Sergiego Roberto jest już przesądzone

Julia Cicha

17 września 2021, 17:15

AS, Sport

32 komentarze

Fot. Getty Images

Sergi Roberto został ostatnio wygwizdany przez kibiców, co mocno go dotknęło i sprowokowało Gerarda Piqué oraz Ronalda Koemana do wystąpienia w jego obronie. Jak podaje AS, te wydarzenia nie wpłyną jednak na przedłużenie umowy wychowanka, które jest już praktycznie domknięte.

Potwierdził to Eduard Romeu, który na antenie RAC1 powiedział, że przedłużenie kontraktu jest według niego przesądzone. – Szczerze mówiąc, nie rozumiem, dlaczego gwizdano na Roberto. Zapytałem o to kolegę z zarządu. Sergi Roberto jest jednym z bohaterów. Nie rozumiem tego, takie działanie jest błędem. On mocno się wysilił i trzeba to przyznać – wiceprezydent dołączył do grona osób broniących Katalończyka.

AS podaje, że planowano ogłosić przedłużenie umowy w tym tygodniu, ale nieprzyjemne wydarzenia mogły wywołać pewne opóźnienie. Sergi podpisze jednak kontrakt, a klub wierzy, że kibice przemyślą swoje zachowanie. Równocześnie Sport pisze dziś, że Roberto ma nadzieję na stałe powrócić do linii pomocy i przestać występować z boku obrony. Koeman sam przyznał, że prawa strona defensywy nie jest jego nominalną pozycją.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Miałem szczęście(?)/ nieszczęście(?) oglądać mecz z Bayernem z trybun, nieznacznie powyżej loży VIPów, a więc mając bardzo dobre miejsce by móc oglądać mecz z dobrej perspektywy, Widzieć grę poszczególnych piłkarzy i powiem tak.Roberto poza Luki De Jongiem był najsłabszym naszym pikarzem. Ba, było widocznym, że piłkarze mało grali z Sergi.
On ma dwie umiejętności, które robi naprawdę dobrze, a mianowicie: podawanie do tyłu i machanie rękanie. Zwłaszcza to drugie jest bardzo irytujące. Chłopak w tym sezonie ma jakby problemy psychiczne i bezustannie próbuje kierować grą drużyny, kompletnie nic jej nie dając.

konto usunięte

@Midast czego nie rozumiesz ? zagrał źle bo to nie jest ani obrońca ani wahadłowy DLATEGO zagrał źle wieć twój komentarz jest kompletnie zbyteczny.

@robimen12345 a
Facet umiesz Ty czytać z sensem i po polsku? Czy ja coś pisałem, że czegoś NIE ROZUMIEM?
Roberto to piłkarz przeciętny, jakich wiele. Myślę, że to piłkarz NIJAKI, MDŁY, który tak po prawdzie jest zapchajdziurą.
I jeszcze jedno: piszesz, że Roberto to nie obrońca ani wahadłowy.
To rodzi się pytanie kim tak po prawdzie jest?
Obrońcą nie, wahadłowym nie, kreować gry nie potrafi, kiwnąć również więc....
Na koniec pozwolę sobie dać Ci dobrą radę byś się zawsze kilkakrotnie zastanowił zanim coś napiszesz.
Pozdrawiam
konto usunięte

@Midast "czego nie rozumiesz" to pytanie retoryczne. Nie jest wahadłowym ani obrońca ale srodkowym pomocnikiem od 10 lat, skąd wiesz ze nie potrafi kreować skoro na tej pozycji wiecej niz 5 razy zagrał w 2017 roku i grał bardzo dobrze, jasne jest przeciętny ale jako rezerwowy pod warunkiem wejścia na środek pomocy da wiele.
Wszyscy go oceniacie przez pryzmat grania na PO bądz PP po czym piszecie ze to słaby piłkarz, oczywiscie ze nie zagra dobrze na złej pozycji, tłumaczył to i Pique i Koeman

@robimen12345
ON wg Ciebie jest środkowym pomocnikiem. kolego nie rozśmieszaj mnie. Roberto nie nadaje się na tą pozycję. Nie kreuje gry, podaje do najbliższego partnera lub do tyłu.
Jak już napisałem wcześniej na tle Busqetsa, De Jonga, Pedriego, a nawet młodych Gaviego czy nawet Puiga to zapchajdziura. Nawet słaby Coutinho bardziej nadaje się do kreacji gry niż Sergi
« Powrót do wszystkich komentarzy