Mundo Deportivo: Sergio Agüero w ciągu miesiąca wróci do treningów z drużyną

Dariusz Maruszczak

17 września 2021, 13:15

Mundo Deportivo

3 komentarze

Fot. Getty Images

Sergio Agüero nie zdążył nawet zadebiutować w Barcelonie, a już odniósł poważną kontuzję, która wyeliminowała go z gry na wiele tygodni. Czas powrotu na boisko Argentyńczyka zbliża się jednak dużymi krokami.

Jak donosi Mundo Deportivo, Agüero znajduje się w ostatnim etapie swojej rehabilitacji. Od tygodnia 33-latek pracuje na siłowni, aby wzmocnić kontuzjowaną łydkę. Gdy to się stanie, Argentyńczyk wybiegnie na boisko, aby ćwiczyć indywidualnie. Zgodnie z tymi informacjami lekarze i specjaliści ds. przygotowania fizycznego uzgodnili, że Agüero będzie mógł przystąpić do treningów z drużyną w połowie października. Sytuacja może być oczywiście zmienna, ale na razie zawodnik czuje się bardzo dobrze.

Kiedy Agüero mógłby wrócić do gry? Jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań, powinien zadebiutować w Barcelonie pod koniec października. Trudno mu będzie jednak zdążyć na mecz z Realem Madryt, który ma odbyć się 24 października. Pod koniec miesiąca odbędą się jeszcze dwa spotkania ligowe z Rayo Vallecano (około 27) i Deportivo Alavés (około 31), więc właśnie w tych pojedynkach można spodziewać się obecności Argentyńczyka.

Powrót do zdrowia napastników będzie bardzo ważny dla ofensywy Barcelony, niezwykle osłabionej w ostatnich tygodniach. Przed Agüero do treningów z drużyną może jeszcze wrócić Ousmane Dembélé, który zdaniem Moisesa Llorensa z ESPN w optymistycznym wariancie dołączy do kolegów za 2 tygodnie (w pesymistycznym za 4). Dobre wiadomości są również ws. stanu zdrowia Ansu Fatiego, który już na początku października może zanotować pierwszy występ od czasu odniesienia kontuzji. Z kolei Martín Braithwaite przeszedł wczoraj operację, a przy braku oficjalnych informacji media szacują, że będzie poza grą przez 3-4 miesiące.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Żeby tylko piłkarze których mamy w składzie byli zdrowi to nasz atak będzie wyglądał całkiem przyzwoicie. Miejmy tylko nadzieję, że Ansu nie dołączy do Demebele i Aguero czyli tych wiecznie kontuzjowanych.
« Powrót do wszystkich komentarzy