Zarząd FC Barcelony zatwierdził budżet na sezon 2021/2022 wynoszący 765 milionów euro

Dariusz Maruszczak

16 września 2021, 19:59

FCBarcelona.es

45 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona ogłosiła wyniki ustaleń dzisiejszego posiedzenia zarządu. Zatwierdzono m.in. budżety klubu na poprzedni i obecny sezon oraz ogłoszono datę zgromadzenia socios compromisarios.

Zarząd zatwierdził dziś zamknięcie roku finansowego 2020/2021, w którym straty zostały oszacowane na 481 milionów euro. Przyjęto również budżet na sezon 2021/2022, w którym przychody mają wynieść 765 milionów. Klub nie podał jednak innych danych, w tym szacowanych wydatków, więc nie wiadomo, jak będzie wyglądał bilans zysków lub strat, Oba te budżety będą musiały jeszcze zostać poddane pod głosowanie podczas zgromadzenia socios compromisarios. Ustalono już datę tego wydarzenia, które ma odbyć się 16 lub 17 października i zbiec się w czasie z meczem z Valencią na Camp Nou. Ponadto Barcelona poinformowała, że w środę 6 października publicznie zostaną zaprezentowane wyniki przeprowadzonego audytu. Ma za to odpowiadać dyrektor generalny klubu Ferran Reverter.

Barcelona ogłosiła też, że zarząd zatwierdził utworzenie spółki Barça Producciones SL, która ma zintegrować działalność audiowizualną Barça Studios, a 100% jej udziałów będzie należało do klubu. Podczas zgromadzenia socios compromisarios władze Blaugrany mają również przedstawić propozycje modyfikacji statutu, w tym dotyczące możliwości rejestracji elektronicznej jako socio czy skrócenia kadencji następnych zarządów do pięciu lat. 20 dni przed zgromadzeniem Barça udostępni socios wszystkie informacje dotyczące tych zmian.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Straszni z was Janusze. Budżet zakłada przychód na poziomie 765 mln czyli podobnie jak zawsze, bilety, transmisję, sponsorzy i sukcesy sportowe. Każdy niespełniony cel to mniejszy przychód. Po drugiej stronie są wydatki, utrzymanie sekcji sportowych, stadion, pensje oraz kredyty, których sporo. Ewentualne transfery. Aby zamknąć budżet trzeba zbilansować te czynniki, chociażby kolejnym kredytem. Tak czy inaczej przypuszczam, że nie stać nas na transfery.

Zasadniczo trzeba sie cieszyc. Dzieki kreatywnej ksiegowosci, po tym sezonie bedziemy na plus (w ujeciu rocznym) i znowu zakupy i cyk ze dwa transfery po 80 baniek.
Tak wyglada teraz biznes, ze liczy sie co na papierze a nie w kasie.

I cyk na Haalanda kaska jest Laporta ty to magik jesteś xD

No to było pewne i Bartek to wiedział że lapcio będzie kombinował z cyferkami... dla tego już wcześniej o tym pisał. Bartka nie przebije, ale sam zostawił spore zadłużenie jak odchodził w poprzedniej kadencji, więc licząc że on nas wyciągnie z długów, jest tylko marzeniem... to będzie się ciągnąć bardzo długo, aż trafi się ktoś taki jak Perez i przede wszystkim jego ludzie... niestety, ale wpływy będą dużo niższe, czy to z sprzedaży koszulek, sponsorów, oglądalności, z wyników w pucharach, no i niestety też dużo mniej turystów przyjedzie i wejdzie na stadion, muzeum, sklepów itd. bo nikt na tą chwilę nie przyciąga, bo jak ma, jak naszą największą gwiazdą jest bramkarz..... który w formie jest fantastyczny, ale nie czarujmy się, że taki Depay przedłuży z nami kontrakt, nawet wątpię że to zrobi Dembele.

Najważniejsze jest to, aby wypromować wychowanków, a nie ściągać jak kiedyś Milan średnich graczy.... albo beznadziejnych takich jak Luuk... Martin to faktycznie przy nim primadonna... jedno szczęście że jest to tylko wypożyczenie, czyli najemnik, a nie nasz nowy nabytek...

Wyniki audytu miały być znane we wrześniu. Albo sprawa jest znowu bardziej skomplikowana niż nasz Prezydent myslał albo coś znowu coś kogoś zaskoczyło.

Wow, kreatywna księgowość zadziałała - najważniejsza informacja to strata za poprzedni sezon wynosząca 481mln euro. Laporta nabił kosztów na konto Bartomeu ile się dało, a w nowym budżecie uwzględniono oszczędności nie płacenia fikcyjnych strat. Realna strata za poprzedni sezon pewnie wynosi 250-280mln. Niestety budżet o podobną proporcję też realnie może być mniejszy.

lapcio zabawca wyczarował pieniażki :v

Proste xD magicznie przybywa 250 mln euro kto by przypuszczał xD