Media: Niektórzy członkowie zarządu chcą natychmiastowego zwolnienia Ronalda Koemana

Dariusz Maruszczak

16 września 2021, 18:00

Sport, TV3, AS, Mundo Deportivo

137 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziś na Camp Nou odbywa się posiedzenie zarządu FC Barcelony. Według katalońskich mediów kilku członków tego gremium zwróciło się o natychmiastowe zwolnienie Ronalda Koemana.

Posiedzenie zostało zwołane w celu ustalenia daty zgromadzenia socios compromisarios, a także zatwierdzenia klubowych budżetów na sezony 2020/2021 i 2021/2022, które za około miesiąc powinny zostać poddane pod głosowanie socios. Mówi się, że wydarzenie odbędzie się przy okazji meczu z Valencią na Camp Nou (16-17 października). Podczas spotkania władz klubu nie mogło jednak też zabraknąć kwestii sportowych i oceny Ronalda Koemana. Jak podają telewizja TV3 i dziennik Sport, niektórzy członkowie zarządu wystąpili o bezzwłoczne zwolnienie holenderskiego szkoleniowca. Są oni bardzo zdenerwowani wizerunkiem drużyny pod wodzą Holendra w ostatnich pojedynkach.

Te same źródła informują jednak, że prezydent Joan Laporta nie zamierza podejmować decyzji na gorąco, zwłaszcza biorąc pod uwagę okoliczności i zbliżanie się kolejnych spotkań. Według Sportu Koeman poprowadzi drużynę w następnych trzech starciach z Granadą, Cádizem i Levante, chyba że w pierwszych dwóch dojdzie do klęski. Inne doniesienia przedstawia rozgłośnia COPE, która uważa, że Koeman w ogóle nie jest tematem rozmów podczas posiedzenia, a kwestia jego przyszłości została poruszona po zakończeniu konfrontacji z Bayernem. Przypomnijmy, że Laporta do późna rozmawiał wówczas z Mateu Alemanym i Rafą Yuste.

Koeman powinien więc zostać na stanowisku, ale bez wątpienia jego pozycja osłabła po meczu z Bayernem. Problemem przy zwolnieniu byłaby nie tylko kwestia ewentualnej odprawy (media szacują, że chodzi o 12 mln euro), ale i temat następcy Holendra. Zdaniem ASa Jordi Cruyff jest całkowicie niechętny przejęciu posady po swoim przyjacielu. Madrycki dziennik podaje, że Laporta i Yuste nie wierzą w Koemana, mimo że prezydent nie zamierza na razie zwalniać trenera, a Alemany i Ramon Planes uważają, że w obecnej sytuacji klubu Koeman stanowi mniejsze zło.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Stalem za Koemanem w srodku zeszlego sezonu, ale zmienilem zdanie pod sam koniec, bo zauwazylem to samo co sie dzieje obecnie z BM. Brak zrozumienia, tracone pilki na lewo i prawo, nie potrafili zbyt wielu dluzszych niebezpiecznych fali podan nawiazac pomiedzy soba. To oznacza ze trener zle ustawil sklad, wybral pilkarzy oraz treningi sa zle. Tyle. Przeciez technika tych pilkarzy jest swietna!

@Greenalley też straciłem do niego zaufanie pod koniec ubiegłego sezonu

@Greenalley Techniką wygrywało się mecze 10 lat temu. Gra się zmieniła. Pedri ze świetną techniką odbija się od przeciwników jak lalka. Dynamika jest niezbędna. Nie zrozum mnie źle. Techniczni piłkarze są mega ważni. Ale nie 11 techników.

@Wyjadaczmasla ja nie wyrozniam technike ponad wszystkim, jak napisales to bylo za czasow Xaviego. Chodzilo mi zwykle go glupie straty i brak zrozumienia, czy podania miejscami ala 4ta liga
« Powrót do wszystkich komentarzy