ESPN: Barcelona pracuje już nad przedłużeniem współpracy z Ronaldem Araujo

Dariusz Maruszczak

16 września 2021, 19:00

ESPN

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Postawa Ronalda Araujo jest jedną z pozytywnych wiadomości obecnego sezonu, a jak donosi ESPN, Barcelona zamierza przedłużyć kontrakt Urugwajczyka, który wygasa w 2023 roku.

Zgodnie z tymi informacjami Barça pracuje nad zapewnieniem sobie na dłużej usług obrońcy, a agenci piłkarza mieli już latem rozmawiać w tej sprawie z kierownictwem klubu. Nowa umowa Araujo miałaby obowiązywać przez najbliższe pięć lat. Przedstawiciele 22-latka uważają, że po zakończeniu okienka transferowego nadszedł czas na podjęcie próby sfinalizowania rozmów. Do końca kontraktu Araujo zostało jeszcze trochę czasu, ale dla Barcelony bardzo ważne jest przedłużenie współpracy z graczami uznawanymi za fundamentalnych dla przyszłości klubu. Duma Katalonii nie chce też powtórzenia sytuacji Ilaixa Moriby, który rok przed końcem umowy nie zgodził się na propozycję Blaugrany i ostatecznie opuścił Camp Nou. Barça była zmuszona sprzedać go poniżej wartości, żeby po sezonie nie odszedł za darmo.

Araujo już w poprzednim sezonie stał się jedną z rewelacji Barcelony, choć kontuzje uniemożliwiły mu stabilizację. Obecne rozgrywki rozpoczął na ławce, ale w pojedynku z Athletikiem pojawił się na murawie jako rezerwowy i od tego czasu wystąpił od pierwszej minuty w kolejnych dwóch starciach. Urugwajczyk był najrówniej grającym obrońcą Blaugrany, a zebrał też dobre recenzje za mecz w reprezentacji. Araujo ma przed sobą dużą przyszłość, zwłaszcza jeśli uniknie problemów zdrowotnych, a warto przypomnieć, że kosztował Katalończyków zaledwie 1,5 miliona euro + 3 miliony zmiennych.

Dla Barcelony ważne jest też przedłużenie kontraktów z Ansu Fatim i Pedrim. Barça zapewnia, że zapisy w ich umowach gwarantują prolongatę współpracy z 2022 roku na 2024 rok, ale agenci zawodników widzą to inaczej. Ostatnie doniesienia ws. Fatiego są jednak dość optymistyczne.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Walczak jakich mało, będzie na lata w klubie.

Róbcie skriny, gość będzie super grajkiem

Boję się (tfu tfu), że będzie jak z Big Samem, mega koń a jak podpisał nowy kontrakt to wiadomo co się stało z jego zdrowiem.

Po Depayu chyba trzeba będzie kupić jego koszulkę :)

Dużo zdrowia i długiego kontraktu życzę!

Barceloński Virgil van Dijk. Filar na lata.

Wg mnie będzie filarem defensywy "nowej" Barcelony!
Mam tylko nadzieję, że kontuzje będą go omijały!

Jak będzie pracowała z przedłużeniem tak jak w przypadku obniżania pensji, to sobie jeszcze długo poczekamy... Z Pedrim, Dembele, Messim, i innymi też niby działają lub działali, ale działać a przedłużyć to w przypadku tego zarządu to robi sporą różnicę.

Załatwić to jak najszybciej. Chłop rośnie na jednego z najlepszych na swojej pozycji a w zasadzie to już nim w pewnym stopniu jest.

Chyba na razie to on jest jedynym na którego możemy liczyć