Użytkownicy FCBarca.com ocenili letnie okienko transferowe w wykonaniu Barcelony

Dariusz Maruszczak

16 września 2021, 16:00

16 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona miała wyjątkowo trudne letnie okienko transferowe i dlatego po jego zakończeniu zapytaliśmy Użytkowników FCBarca.com, co sądzą o działaniach klubu w tym zakresie, w oparciu o sytuację, w jakiej znalazła się Blaugrana.

Jak można się było spodziewać, zdania w tej kwestii są bardzo podzielone, a każda ze stron mogła mieć swoje argumenty. Najwięcej Użytkowników oceniło więc działania Barcelony jako przeciętne (28,49%), próbując wyważyć złe i dobre strony letniego okienka. Nie mniej 39,63% uczestników ankiety negatywnie podchodzi do posunięć władz Blaugrany (20,4% zagłosowało na opcję „źle”, a 19,23% na „bardzo źle”). Ci Użytkownicy zwracają uwagę, że w przypadku odejścia takiego zawodnika jak Messi nie można mówić o dobrym okienku, a klub nie pozbył się wszystkich zbędnych piłkarzy. Samo działanie Joana Laporty ws. Argentyńczyka też było krytykowane, a prezydent nie jest uznawany przez wielu z komentujących jako wiarygodna osoba, zwłaszcza przy jego niespełnionych obietnicach wyborczych. Pojawia się również sceptycyzm wobec warunków innych operacji, w tym tej dotyczącej Antoine’a Griezmanna, który w dodatku wzmocnił rywala w walce o mistrzostwo Hiszpanii. Wątpliwości budzi także sprzedaż Emersona czy stan zdrowia Sergio Agüero.

Nie zabrakło też głosów dobrze oceniających posunięcia klubu (26,49%), choć opcję „bardzo dobrze” wybrało najmniej uczestników ankiety (5,39%). Przede wszystkim zwracają oni uwagę na trudną sytuację finansową Barcelony, przez którą kroki podjęte przez zarząd można uznać jako konieczność, nawet kosztem osłabienia siły sportowej. Użytkownicy podkreślają, że Barça zarobiła nieco pieniędzy i zaoszczędziła na pensjach, co w tych warunkach było priorytetem, a ponadto przy takich okolicznościach zdołała sprowadzić kilku niezłych graczy. Osoby zadowolone z działań Barcelony w letnim okienku odpierają zarzuty o brak odejścia paru zawodników, wskazując na trudności ze znalezieniem im nowego pracodawcy. Odejście Griezmanna oceniają wręcz pozytywnie. W ich opinii decyzje Blaugrany przyniosą efekty w przyszłości, a klub ograniczył ryzyko niestabilności finansowej.

Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią i oddanie głosu w ankiecie.

Ankieta

Jak oceniasz letnie okienko transferowe w wykonaniu Barcelony?

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciekaw jestem czy Kun też tak chętnie by tu przyszedł grać, gdyby wiedział, że Leo odchodzi? Depay to jeden z najlepszych transferów Barcelony od czasów Luisa Suareza. Reszta w tym okienku to dramat, cyrk i kabaret. Najbardziej klub chciał przewietrzenia szatni, udało się lecz odejście najwiekszej gwiazdy czy młodych zawodników i redukcja pensji świętym krowom drużyny nie zbawi. Z perspektywy finansowej widać zmiany na lepsze, czysto piłkarsko staliśmy się mocnym średniakiem a nie topem europejskim. Mam nadzieję że Koeman ma plan w tym postępowaniu bo po powrocie do zdrowia Fatiego, Dembele i Aguerro musi być tylko lepiej.
VeB

Nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby zagłosować na dobrze albo bardzo dobrze czyli CO TRZECI użytkownik strony!!!!!! To jest skandal!
1. Odejście najlepszego piłkarza w historii Barcelony o ile nie w historii piłki, styl jego odejścia tak się śmialiście(zwracam się do tych 30 % debil* bo inaczej tego nie można nazwać) odejścia z np. Casillasa..
2. Oddanie Griezmanna jakby oddanie Suareza czy Villi nic nie nauczyło?
3. Griezmann+ Messi 95 % goli i asyst w poprzednim sezonie.
4. Zrobienie błazna z Emersona..
5. Luuk De Jong XDDDDDDDDDDDDDDDDDD
5. Umtiti, Debmele itp.. No tak część obniży wynagrodzenia jak np Roberto ale zostanie w klubie na kolejne 3 lata XDDDDDD
5. Jedyny plus to Depay, Aguero w szpitalu reszty nie można ocenić

Później się dziwić że w Polsce pis ma 40 % poparcie..

Oceniłem, że źle.

O co chodzi w tej ankiecie? Okienko było zajebuste, rwało gacie przez głowę.

pozbyli sie kontraktowców $, może nie wszystkich. Np. spoko, że Umtiti został.

Przy takim okienku powinno byc jeszcze historycznie złe okieko... tutaj tylko na plus jest Depay, ale to zasługa trenera, a nie lapća, bo na Aguero na ten moment nie można powiedzieć że jest to plus... bo osoby które głosowały że jest to dobry sezon ze względu ekonomicznych, to nie mają w tym przypadku tego argumentu. Kupienie Luuka to jest jakis żart... a oddanie 60 bramek w sezonie bez pokrycia woła o pomste... tu nie ma jakies przemyślanych ruchów zarządu., a działanie z przypadku. Tak jak z obniżaniem pensji zawodników, gdzie sami mówili że nikt ich nie pytał... to i inne rzeczy, powoduje że Laporta to jest leniwym kłamczuszkiem... zaczekajcie aż zacznie kombinować z graczami z Brazylii... kwestia czasu.

Wcześniej zagłosowałem na "źle" ale to było przed wyrzuceniem Emersona i transferem Luuka więc dokonuję reasumpcji i zmieniam głos na "bardzo źle"

Dlaczego takie artykuły to ściana tekstu.
To ankieta, gdzie aż prosi się, żeby umieścić te wyniki w wersji graficznej, a następnie je omówić.

Dwukrotnie występuje liczba 5,39% a 11,1% nie ma w ogóle, pewnie tyle zagłosowało na "dobrze".